ISBN:9788379995509

Historia ucieczki

Autor: Elena Ferrante

Seria wydawnicza: Genialna przyjaciółka, część 3.

Wydawnictwo: Sonia Draga

Stron: 520

Opłacalność: 4.98 zł/100 stron

Oszczędzasz: 18%

"Historia ucieczki" należy do serii „powieści neapolitańskich” opowiadających o dwóch przyjaciółkach, przenikliwych i inteligentnych dziewczynach wychowujących się w Neapolu w latach 50-ych XX w., które starają się znaleźć własne miejsce i pomysł na życie w silnie zdominowanej przez mężczyzn i pełnej przemocy kulturze.

 

Elena i Lila to młode kobiety, które szybko musiały dorosnąć. Lila wyszła za mąż w wieku 16 lat, ma małego synka, porzuciła męża i pracuje w fabryce w bardzo trudnych warunkach. Elena opuściła Neapol, ukończyła studia w Pizie i wydała dobrze sprzedającą się książkę, która otworzyła jej drzwi do świata ludzi zamożnych i wykształconych. Obie przez lata walczyły o swoją niezależność i własną pozycję w ściecie, usiłowałując przezwycieżyć bariery biedy i ignorancji w jakich chciał je zamknąć los.

Teraz ich życie biegnie w zawrotnym tempie przez lata siedemdziesiąte, przeplatając ze sobą chwile nadziei i niepewności, napięcia i rywalizacji. Nadal łączy je silna choć burzliwa przyjaźń, która to przygasa, to wybucha, prowadząc do nieoczekiwanych spotkań i zwrotów akcji.

 

„Powieści neapolitańskie” Eleny Ferrante były nominowane do Premio Strega – najbardziej prestiżowej nagrody literackiej przyznawanej we Włoszech. Do cyklu należą, poza „Historią ucieczki”, jeszcze „Genialna przyjaciółka”, „Historia nowego nazwiska”, „Historia zaginionej dziewczynki”.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.17 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 25.89 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 23.30 zł
(dla stałych klientów)
25.89 zł ebookpoint.pl
mobi epub
26.46 zł litres.pl
mobi epub
28.04 zł swiatebookow.pl
mobi epub
28.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  18.90 zł
w programie Nexto Premium
29.30 zł nexto.pl
mobi epub
29.93 zł publio.pl
mobi epub
31.50 zł empik.pl
mobi epub
31.50 zł woblink.pl
mobi epub
31.50 zł virtualo.pl

Elena Ferrante - inne e-booki

Genialna przyjaciółka - inne książki z cyklu:

E-booki podobne do "Historia ucieczki"