OTO UKRYTA HISTORIA TANGA, NAJBARDZIEJ NAMIĘTNEGO TAŃCA ŚWIATA, SPISANA SŁOWAMI ZARÓWNO DOSKONAŁEJ AUTORKI, JAK I KOBIETY OLŚNIEWAJĄCEJ NA PARKIECIE.

Prozą równie elegancką i zmysłową jak samo tango, Kapka Kassabova prowadzi nas w podróż przez czas i kontynenty. Nade wszystko jednak jest to podróż serca.

Dla niewtajemniczonych tango to tylko taniec – pełen egzotycznego, zmysłowego czaru, ale tylko taniec. Dla prawdziwego tanguero to niemal religia, która oferując ustalone rytuały, poczucie przynależności i głębokie emocje, wabi zagubionych, samotnych i fanatyków. Kapka Kassabova trafiła do studia tanecznego przed dziesięcioma laty i natychmiast się zachwyciła. Urzeczona rytmem i muzyką, tańczyła tango na całym świecie – od Auckland po Edynburg, od Berlina po Buenos Aires. Poświęciła godziny ćwiczeń, aby zaznać ulotnych chwil tanecznej ekstazy, przy okazji nabawiając się odcisków i łamiąc sobie serce.

„Skrzącą, taneczną prozą Kapka zabiera nas w głąb ezoterycznego świata tanga i opowiada jego historię. Tango. Dwanaście minut miłości to ponadczasowa opowieść o wygnaniu i tęsknocie, śmierci i pragnieniu, o miłości i poczuciu przynależności”.

Aminatta Forna, autorka książki Pamięć miłości

„To coś więcej niż książka o tańcu. To książka o ludziach, miejscach, ruchu, miłości, kłopotach, podróży. Tak mocno do mnie przemówiła, że zarezerwowałam lekcję tanga. Przeczytajcie ją i tańczcie”.

Monique Roffey, autorka książki Biała kobieta na zielonym rowerze

Kapka Kassabova (ur. 1973) jest autorką czterech tomików poezji, licznych esejów o podróżach i przewodników oraz dwóch powieści Villa Pacifica i Reconnaisance, a także autobiograficznej książki Street Without a Name: Childhood and Other Misadventures in Bulgaria. Pisywała dla „Sunday Timesa”, „The Guardian”, „Vogue’a” i dla granta.com. Mieszkała w Nowej Zelandii, Buenos Aires, Marsylii i Berlinie, obecnie mieszka w Edynburgu.