Muzeum osobliwości

Autor: Alice Hoffman

Wydawnictwo: Wielka Litera

Stron: 400

Opłacalność: 5.61 zł/100 stron

Oszczędzasz: 25%

Urzekająca opowieść o miłości dziewczyny będącej eksponatem w Muzeum Osobliwości, oraz młodego fotografa realizującego swą pasję na przekór przeciwnościom losu.

Powieść osadzona w pierwszej dekada XX wieku, w Coney Island, mieście jak ze snu szaleńca z niecichnącym nigdy lunaparkiem, który gromadzi rzesze szukających rozrywki mieszkańców budowanego właśnie Nowego Jorku. Lunapark jest miejscem grzechu i folgowania przyjemnościom, ale jest także domem małej Coralie, dorastającej w Muzeum Osobliwości jako córka właściciela Muzeum, surowego profesora Sardie, który zgromadził kolekcję najbardziej nieprawdopodobnych okazów natury: bliźnięta syjamskie, mężczyzna o szpiczastej głowie czy kobieta z tak długimi włosami, że może po nich stąpać. Coralie, wyśmienita pływaczka, w wieku dziesięciu lat dowiaduje się, że ojciec od początku miał wobec niej plan, do którego przygotowywał ją przez całe życie. Carolie ma odegrać rolę jednego z ojcowskich eksponatów. Rozpoczyna się jej spektakularna kariera, będąca zarazem niewolą.

Eddie Cohen, młody Żyd, przybył do Ameryki jako dziecko, uciekając przed prześladowaniami religijnymi. Wraz z ojcem pracuje jako szwacz żyjąc w zamkniętej społeczności żydowskich imigrantów. Któregoś dnia jednak wewnętrzna niezgoda na los, który wiedzie doprowadza go do desperackiego kroku, który poprowadzi go przez nowojorski półświatek drobnych oszustów i złodziei, aż do odkrycia swojej nowej pasji – fotografii.

W przededniu katastrofalnego w skutkach pożaru w Triangle Shirtwaist Factory drogi 18-letniej syreny i młodego fotografa krzyżują się w najbardziej niespotykany sposób, bo w świecie pełnym niezwykłości, coś tak powszedniego jak miłość jest największą zagadką i czymś czego najmniej się spodziewasz.

 

Alice Hoffman to jedna z najbardziej uwielbianych pisarek Ameryki, która podbiła serca czytelników na całym świecie. Jej książki przetłumaczono na ponad dwadzieścia języków. Trzy z nich (Totalna magia, Król rzeki oraz Akwamaryna) zostały sfilmowane, a na podstawie powieści Gołębiarki powstał serial telewizyjny.

 

Jak zwykle Alice Hoffman zadziwia swoją zdolnością do operowania słowem z taką wirtuozerią, z jaką inni artyści operują pastelami, malując świat jak ze snu. O wielu powieściach mówi się, że zapierają dech w piersiach – ta naprawdę ma taką moc… Nieprawdopodobnie piękna historia.

Jodi Picoult

Wielki wkład do literatury XXI wieku

Toni Morrison

Pisarka Alice Hoffman w nowej zachwycającej powieści znów korzysta z charakterystycznego dla siebie przepisu na wynajdywanie magii w zwyczajnej rzeczywistości… Jest mistrzynią w opisywaniu ludzi, którzy nie pasują: outsiderów, samotników, żałobników… Jeśli szukacie urokliwej powieści o miłości z wielką historią w tle, ta książka jest dla was.

USA Today

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.16 zł

Znaleziono 13 ofert ebooków od 22,43

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 20,19 zł
(dla stałych klientów)
22,43 zł ebookpoint.pl
mobi epub
23,92 zł ibuk.pl
mobi epub
25,02 zł gandalf.com.pl
mobi epub
25,06 zł empik.pl
mobi epub
26,61 zł swiatebookow.pl
mobi epub
26,91 zł ravelo.pl
mobi epub
27,00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  17,94 zł
w programie Nexto Premium
28,40 zł nexto.pl
mobi epub
19,90 zł
(z kodem prom.)
29,90 zł woblink.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
29,90 zł legimi.com
mobi epub
29,90 zł publio.pl
mobi epub
29,90 zł virtualo.pl
mobi
25,40 zł zinamon.pl
epub
25,40 zł zinamon.pl

Alice Hoffman - inne e-booki

E-booki podobne do "Muzeum osobliwości"