ISBN:9788380493414

Lustro o północy. Śladami Wielkiego Treku

Autor: Adam Hochschild

Wydawnictwo: Czarne

Stron: 368

Opłacalność: 8.17 zł/100 stron

Oszczędzasz: 21%

Doskonałe połączenie reportażu i książki historycznej, ukazujące współczesne problemy Afryki Południowej przez pryzmat wydarzenia z przeszłości – bitwy nad Krwawą Rzeką.

Zawiła historia RPA kładzie się wyjątkowo długim cieniem na współczesności tego kraju i odbija się echem w obecnych problemach i bolączkach narodu.

Adam Hochschild przygląda się napiętym stosunkom panującym we współczesnej RPA i z godną podziwu przenikliwością analizuje problemy dzisiejszej Afryki. Punktem wyjścia swoich rozważań czyni dwa historyczne wydarzenia, pozornie odległe. Pierwsze to przełomowa bitwa nad Krwawą Rzeką, która miała miejsce w 1838 roku i przesądziła o tym, kto będzie rządził w tej części świata – Burowie czy Zulusi. Drugie to obchody jej rocznicy zorganizowane sto pięćdziesiąt lat później przez konkurujące ze sobą ugrupowania. Oba wydarzenia wpłynęły na zmiany polityczne, jakie zaszły w kraju w późniejszych latach, i na społeczeństwo, które po dziś dzień pozostaje skłócone.

 

"Hochschild świetnie opisuje bieżące wydarzania w Afryce Południowej, biorąc przy tym pod lupę historię bitwy nad Krwawą Rzeką, i w przemyślany oraz szczegółowy sposób przedstawia nam głęboko zakorzenione zawiłości południowoafrykańskiego życia." „Kirkus Reviews”

"Zachwycająca mieszanka reportażu, literatury podróżniczej, historycznej i refleksyjnej […]. To jedna z najbardziej otwierających oczy książek dotykających problemów współczesnej Afryki Południowej." „Publishers Weekly”

"W swojej najnowszej książce Hochschild zabiera czytelników w podróż nad Krwawą Rzekę, gdzie w 1838 roku odbyła się bitwa, która wpłynęła na losy południowej Afryki […]. Autor pokazuje, że długa droga, którą przebył ten region, spływa krwią niewinnych czarnoskórych mieszkańców kontynentu. Przybliżając tę historię, wyjaśnia mechanizmy funkcjonowania współczesnej RPA […]. Powstało już wiele książek na ten temat, jednak dzieło Hochschilda, opowiada o tym regionie z nowej, intrygującej perspektywy." Louise Leonard, Biblioteka Universytetu Floryda

"Hochschild przez pryzmat zawiłej historii w doskonały sposób opisuje współczesną Afrykę Południową oraz jej problemy […]. Jego książka to ogromny wkład we współczesną literaturę przybliżającą sytuację tego regionu." Mike Printz, „School Library Journal”

Najlepsza cena: Bezdroża
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.20 zł

Znaleziono 13 ofert ebooków od 30.06 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
30.06 zł bezdroza.pl
mobi epub
od 27.05 zł
(dla stałych klientów)
30.06 zł ebookpoint.pl
mobi epub
30.16 zł gandalf.com.pl
mobi epub
34.20 zł ibuk.pl
mobi epub
34.20 zł swiatebookow.pl
mobi epub
34.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
38.00 zł empik.pl
mobi epub
  22.80 zł
w programie Nexto Premium
38.00 zł nexto.pl
mobi epub
38.00 zł virtualo.pl
mobi epub
38.00 zł litres.pl
mobi epub
38.00 zł publio.pl
mobi epub
39.00 zł
(z kodem prom.)
39.00 zł woblink.pl
mobi
36.10 zł zinamon.pl
epub
36.10 zł zinamon.pl

Adam Hochschild - inne e-booki

E-booki podobne do "Lustro o północy"