ISBN:9788380493612

O północy w Pera Palace. Narodziny współczesnego Stambułu

Autor: Charles King

Wydawnictwo: Czarne

Stron: 448

Opłacalność: 7.61 zł/100 stron

Oszczędzasz: 20%

Fascynujące dzieje Stambułu - najbardziej europejskiego ze wszystkich muzułmańskich miast. „O północy w Pera Palace” to pełna życia, barw, zapachów i dźwięków opowieść o Stambule, oraz o Bliskim Wschodzie, który miasto to uosabia.

Na początku XX wieku słabnące imperium osmańskie wydało wreszcie ostatnie tchnienie; z gruzów wieloetnicznego giganta stopniowo wyłaniała się współczesna Republika Turcji.

Był to niezwykły czas w dziejach Stambułu. Po Pera Palace kręciło się tak wielu agentów obcych wywiadów, że obsługa hotelu musiała ich prosić o odstępowanie stolików płatnym klientom lokalu. Przybyli z Rosji emigranci sprzedawali na ulicach swe rodzinne pamiątki. Wśród rosyjskich przybyszów był czarnoskóry Amerykanin, który założył pierwszy w mieście klub jazzowy. Turecka królowa piękności zdobyła tytuł Miss Universe, a profesor z Bostonu odsłonił ukryte skarby Hagii Sophii. Pierwszy turecki prezydent Kemal Atatürk, muzułmańska feministka Halide Edip, przebywający na wygnaniu Lew Trocki i przyszły papież Jan XXIII walczyli o nowe wizje wolności człowieka. W czasie II wojny światowej przybywali tu niemieccy intelektualiści uciekający przed nazizmem, a żydowscy działacze starali się pomóc swoim rodakom opuścić okupowaną przez Hitlera Europę.

"King po mistrzowsku przedstawia wielowątkową historię Stambułu. Wciągająca książka!" Jason Goodwin, „The New York Times Book Review”

"Znakomita i pełna fascynujących szczegółów książka Charlesa Kinga to historia Bliskiego Wschodu opowiedziana przez pryzmat losów wielkiego miasta. Klasyk w kolorze sepii." Robert D. Kaplan

"Stambulska galeria osobliwości – od uczestniczek muzułmańskich konkursów piękności, przez członków gruzińskiej arystokracji, aż po Lwa Trockiego. Każda postać, o której pisze King, zostawiła swój ślad w tej niesamowitej metropolii. Książka, która zadowoli zarówno osoby zajmujące się historią wielkich miast, jak i czytelników szukających przyjemnej lektury." „Publishers Weekly”

"Historia jednego z najbardziej fascynujących miast świata, w którym przecięły się losy wielu znanych postaci […]. King kreśli historię Stambułu, który przeistoczył się z miasta uchodźców w tętniącą życiem kosmopolityczną metropolię." Stephen Kinzer

 

Najlepsza cena: Bezdroża
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.23 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 34.10 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
34.10 zł bezdroza.pl
mobi epub
od 30.69 zł
(dla stałych klientów)
34.10 zł ebookpoint.pl
mobi epub
34.15 zł gandalf.com.pl
mobi epub
34.49 zł inverso.pl
mobi epub
36.13 zł ibuk.pl
mobi epub
38.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  25.50 zł
w programie Nexto Premium
39.53 zł nexto.pl
mobi epub
42.50 zł woblink.pl
mobi epub
42.50 zł swiatebookow.pl
mobi epub
42.50 zł litres.pl
mobi epub
42.50 zł publio.pl
mobi epub
42.50 zł legimi.com

Charles King - inne e-booki

E-booki podobne do "O północy w Pera Palace"