Głębokie Południe. Cztery pory roku na głuchej prowincji

Autor: Paul Theroux

Wydawnictwo: Czarne

Stron: 544

Opłacalność: 6 zł/100 stron

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 23.05 zł.

Oszczędzasz: 22%

Głębokie Południe Paula Theroux to świat, w którym „historia żyje i ma się dobrze” – stosunki między czarnymi a białymi są wciąż napięte, pełne wzajemnych żalów i poczucia krzywdy: wielu zresztą wciąż pamięta czasy segregacji rasowej, a niektórzy twierdzą, że wcale się nie skończyły. Sercem wspólnoty jest tu lokalny kościół, ulubioną niedzielną rozrywką jarmark z bronią, którego uczestnicy zachowują się tak, jakby wojna secesyjna zakończyła się wczoraj. A wokół ciągną się pola bawełny, powoli wypieranej przez inne uprawy.

Lecz choć Południe regularnie nawiedzają huragany, choć jest biedne, zacofane i popada w ruinę, równocześnie fascynuje muzyką, kuchnią, pogodą ducha i humorem. Theroux oburza się i pała gniewem, patrząc na nędzę i nierówności, ale podziwia wytrwałość i odwagę działaczy społecznych i zwykłych ludzi doświadczonych przez los.

Jego opowieść ma też bohaterów drugoplanowych, znanych i mniej znanych kronikarzy Południa: Williama Faulknera, Mary Ward Brown, Marka Twaina, Carson McCullers, Tennessee Williamsa, którzy tak jak on próbowali zrozumieć i opisać fenomen tego świata.

„Theroux mistrzowsko odsłania przed czytelnikiem prawdziwe oblicze amerykańskiego południa i jego mieszkańców. Znakomity dziennik z podróży.” „Kirkus Reviews”

„Młode pokolenie autorów książek podróżniczych wiele zawdzięcza Paulowi Theroux. Wciągająca pierwszoosobowa narracja opisuje tu rzeczywistość z bezwzględną szczerością.” „New York Times Book Review”

„W „Głębokim Południu” autor nie zachowuje dystansu, z którym dotąd opisywał świat. Świetlista, wspaniała – jedna z najlepszych książek Theroux od lat.” „Publishers Weekly”

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.23 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 32.65 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 29.39 zł
(dla stałych klientów)
32.65 zł ebookpoint.pl
mobi epub
32.65 zł bezdroza.pl
mobi epub
33.52 zł ibuk.pl
mobi epub
33.99 zł inverso.pl
mobi epub
34.48 zł gandalf.com.pl
mobi epub
38.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  25.14 zł
w programie Nexto Premium
38.97 zł nexto.pl
mobi epub
41.90 zł publio.pl
mobi epub
od 7.90 zł
(w abonamencie)
41.90 zł legimi.com
mobi epub
41.90 zł woblink.pl
mobi epub
41.90 zł virtualo.pl

Paul Theroux - inne e-booki

E-booki podobne do "Głębokie Południe"