ISBN:9788380626492

Tożsamość. Współczesna polityka tożsamościowa i walka o uznanie

Autor: Francis Fukuyama

Wydawnictwo: REBIS

Oszczędzasz: 22%

„Tożsamość jest dzisiaj motywem przewodnim wielu zjawisk politycznych, od nowych populistycznych ruchów nacjonalistycznych, poprzez bojowników islamskich, po kontrowersje, do których dochodzi na kampusach uniwersyteckich. Nie uciekniemy od myślenia o sobie i naszym społeczeństwie w kategoriach tożsamościowych. Ale musimy pamiętać, że głęboko zakorzeniona w każdym z nas tożsamość nie jest ani stała, ani niekoniecznie dana nam dzięki pochodzeniu. Tożsamość można użyć do dzielenia, ale też, jak niegdyś, do integrowania. To w ostatecznym rachunku będzie lekarstwo na populizm naszych czasów” – Francis Fukuyama, „Tożsamość”

„«Tożsamość» jest równie mądra jak zwarta, mknie przez trudny teren do sensownego wniosku” – Daniel Finkelstein, „The Times”

„Zgodnie z elementarną regułą życia intelektualnego sława niszczy jakość… Francis Fukuyama jest chlubnym wyjątkiem od tej reguły” – „The Economist”

O Autorze:
Francis Fukuyama jest politologiem, filozofem polityki oraz ekonomistą, profesorem ekonomii politycznej w Stanford University. Wcześniej wykładał m.in. w Johns Hopkins University. Fukuyama był analitykiem w RAND Corporation i pełnił funkcję zastępcy dyrektora zespołu planowania politycznego Departamentu Stanu. Autor wielu publikacji, na swoim koncie ma m.in. „Budowanie państwa”, „Amerykę na rozdrożu”, „Historię ładu politycznego” oraz „Ład polityczny i polityczny regres”.

„Choć z jego tezami można zgadzać się lub nie, Fukuyama wprowadził do rozważań o polityce poważną filozofię, nadając im przez to nową jakość” – Mackubin Thomas Owens, „The Washington Times”

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.18 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 26.44 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 23.80 zł
(dla stałych klientów)
26.44 zł ebookpoint.pl
mobi epub
27.12 zł ibuk.pl
mobi epub
27.12 zł inverso.pl
mobi epub
27.24 zł gandalf.com.pl
mobi epub
31.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
31.53 zł publio.pl
mobi epub
  20.34 zł
w programie Nexto Premium
31.53 zł nexto.pl
mobi epub
33.90 zł woblink.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
33.90 zł legimi.com
mobi epub
33.90 zł virtualo.pl

Francis Fukuyama - inne e-booki

E-booki podobne do "Tożsamość. Współczesna polityka tożsamościowa i walka o uznanie"