ISBN:9788380696433

Interstellar i nauka

Autor: Kip Thorne

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Stron: 368

Opłacalność: 8.77 zł/100 stron

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 32.03 zł.

Oszczędzasz: 22%

Z przedmową Christophera Nolana.

Wyjątkowe wprowadzenie do zagadnień naukowych leżących u podstaw filmu Christophera Nolana „Interstellar”.

W filmie „Interstellar” Christopher Nolan zabiera widzów we wspaniałą podróż do najodleglejszych zakątków Wszechświata… a nawet poza nasz Wszechświat, do piątego wymiaru nazywanego przez fizyków hiperprzestrzenią. Niezwykła intryga filmu i wspaniałe efekty specjalne są oparte na solidnych podstawach naukowych. Kip Thorne, jeden z najwybitniejszych współczesnych fizyków już od samego początku zaangażował się w proces powstawania filmu. Czarne dziury, tunele czasoprzestrzenne, zakrzywienie czasu i przestrzeni, osobliwości, kwantowa grawitacja, anomalie grawitacyjne, piąty wymiar, hipersześcian Christophera Nolana – Kip Thorne wyjaśnia w tej książce te i wiele innych zdumiewających zjawisk pokazanych w filmie, i czyni to z ogromnym zaangażowaniem. Dzięki „INTERSTELLAR i nauka” można się przekonać, jak bardzo fascynujące są naukowe odkrycia i hipotezy, zbliżające nas do zrozumienia Wszechświata.

Ta książka doskonale pokazuje, że Kip jest obdarzony żywą wyobraźnią i nie szczędzi wysiłków, by przybliżyć naukę tym z nas, którzy nie mają jego ogromnych zdolności intelektualnych ani przebogatych zasobów wiedzy. Chciałby, żeby ludzie zrozumieli niesamowite fakty związane z naszym Wszechświatem i dali się im uwieść.
Christopher Nolan, reżyser filmu „Interstellar”

Kip Thorne jest emerytowanym profesorem fizyki teoretycznej w katedrze im. Richarda Feynmana na Politechnice Kalifornijskiej, doradcą naukowym i współproducentem filmu „Interstellar”, a także autorem czterech książek, w tym bestsellera „Czarne dziury i krzywizny czasu”.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.23 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 32.28 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 29.05 zł
(dla stałych klientów)
32.28 zł ebookpoint.pl
mobi epub
34.24 zł gandalf.com.pl
mobi epub
37.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
38.27 zł ibuk.pl
mobi epub
38.69 zł publio.pl
mobi epub
  24.96 zł
w programie Nexto Premium
38.69 zł nexto.pl
mobi epub
od 9.99 zł
(w abonamencie)
41.60 zł legimi.com
mobi epub
41.60 zł woblink.pl
mobi epub
41.60 zł virtualo.pl

E-booki podobne do "Interstellar i nauka"