ISBN:9788380699502

Bazar złych snów

Autor: Stephen King

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Stron: 672

Opłacalność: 3.67 zł/100 stron

Oszczędzasz: 30%

Zbiór 21 najnowszych opowiadań Stephena Kinga, gratka dla miłośników tego autora. Powstały specjalnie dla Ciebie.- pisze King. Jeśli chcesz, możesz je obejrzeć z bliska, ale ostrzegam, bądź ostrożny. Niektóre z nich mają kły.

Stephen King dał się poznać czytelnikom nie tylko jako autor bestsellerowych powieści, ale również mistrz krótkiej prozy. Bazar złych snów jest kolejnym tego potwierdzeniem.

Myślą przewodnią zawartych w zbiorze utworów jest temat moralności, życia po śmierci, winy i kary. Autor stawia pytanie co zrobilibyśmy inaczej mając możliwość zajrzenia w przyszłość lub naprawy błędów popełnionych w przeszłości.

Życie po życiu to pesymistyczna wizja życia pozagrobowego. Opowiada o mężczyźnie, który umarł na raka okrężnicy i teraz ciągle przeżywa swoje życie na nowo, popełniając te same błędy. Kilka utworów traktuje o ludziach będących u kresu życia rozpamiętujących swoje zbrodnie i niegodziwości. Inne opowiadania, np. „Nekrologi” czy „Wydma”, mówią o nadprzyrodzonych mocach, które odkryli w sobie bohaterowie, czyli felietonista, który zabija ludzi pisząc ich nekrologi, albo stary sędzia, który w dzieciństwie pływał kajakiem na opuszczoną wyspę i widział wypisane na piasku nazwiska nieszczęśników, którzy potem ginęli w tragicznych okolicznościach. W Moralności King opisuje rozpad małżeństwa i życia dwojga ludzi po tym, jak zawierają oni iście diabelski pakt, który początkowo wydaje się całkiem korzystny. Billy Blokada wprowadza czytelników w świat baseballu i w mroczne sekrety tytułowego zawodnika. Mamy też coś dla miłośników e-czytania - opowiadanie Ur, którego głównym bohaterem jest czytnik e-booków Kindle zakupiony przez nauczyciela chcącego wypróbować nową technologię. Okazuje się, że urządzenie posiada możliwość łączenia się z bazami danych alternatywnych rzeczywistości, gdzie nauczyciel odnajduje nieznane nam dotąd dzieła najsławniejszych pisarzy.

Każdy z utworów zawartych w zbiorze autor poprzedził krótkim wstępem przedstawiającym jego genezę. Imponujące, mrożące krew w żyłach, wciągające bez reszty opowiadania z „Bazaru złych snów” są jednym z najpiękniejszych darów Kinga dla jego czytelników.


Stephen King jest autorem ponad pięćdziesięciu książek, z których wszystkie stały się światowymi bestsellerami. Najnowszymi pozycjami w jego dorobku są „Znalezione nie kradzione”, „Przebudzenie”, „Pan Mercedes” (nagrodzona w 2015 roku Edgar Award dla najlepszej powieści), „Doktor Sen” i „Pod kopułą”, na podstawie której powstał popularny serial. Jego powieść „Dallas ’63” trafiła na listę dziesięciu najlepszych książek roku 2011 opublikowaną przez „New York Times Book Review” i otrzymała nagrodę „Los Angeles Times” w kategorii Kryminał/Thriller. W 2003 roku Stephen King został odznaczony przyznawanym przez Narodową Fundację Książek medalem za wybitny wkład w literaturę amerykańską. Mieszka w Bangor w stanie Maine ze swoją żoną, powieściopisarką Tabithą King.

Najlepsza cena: Inverso
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.19 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 24.64 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
24.64 zł inverso.pl
mobi epub
od 24.60 zł
(dla stałych klientów)
27.33 zł ebookpoint.pl
mobi epub
28.30 zł gandalf.com.pl
mobi epub
31.68 zł ibuk.pl
mobi epub
32.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
32.73 zł publio.pl
mobi epub
  21.12 zł
w programie Nexto Premium
32.74 zł nexto.pl
mobi epub
35.20 zł woblink.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
35.20 zł legimi.com
mobi epub
35.20 zł virtualo.pl

Stephen King - inne e-booki

E-booki podobne do "Bazar złych snów"