Zapach szkoły

Autor: Maria Kordykiewicz

Wydawnictwo: Novae Res

Oszczędzasz: 50%

Czym pachniała szkoła Marysi Kreft, chojnicka podstawówka mieszcząca się tuż obok rodzinnej kamienicy dziewczynki? Starymi, drewnianymi, impregnowanymi podłogami, posiłkami przygotowywanymi w stołówce, zakurzonymi książkami przechowywanymi na poddaszu, wreszcie tym charakterystycznym zapachem piwnic.

Oczami małej dziewczynki, dorastającej panny i dorosłej kobiety, nauczycielki, obserwujemy szkolną codzienność. Pełne ciepła i nostalgiczne historie z własnego szkolnego życia narratorka uzupełnia opowieściami o szkole z perspektywy nauczycielki: wspomnieniami o uczniach, wyjątkowych wydarzeniach, osiągnięciach, sukcesach, wycieczkach. Czy to w powojennej podstawówce, czy w tysiąclatce, czy w elitarnej szkole społecznej, autorka podkreśla istotę współpracy w szkolnym środowisku, dobrych relacji między uczniami, nauczycielami i rodzicami, chęć zdobywania wiedzy i sens codziennych powrotów do szkolnej ławki.

Maria Danuta Kordykiewicz – trochę szalona, zadowolona z życia człuchowianka z chojnickimi korzeniami, dla której najważniejsza jest rodzina: mąż, czworo dzieci (ze swoimi połówkami) i dziewięcioro wnucząt. Choć Człuchów zajmuje w jej sercu najważniejsze miejsce, to wspomnienia lat dziecięcych i młodzieńczych co chwila powracają smakami, zapachami i kolorami chojnickich klimatów. W przygotowaniu powieść „Kolory miłości”.

Najlepsza cena: Virtualo
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 10,00

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
10,00 zł virtualo.pl
mobi epub
11,00 zł ibuk.pl
mobi epub
od 14,40 zł
(dla stałych klientów)
16,00 zł ebookpoint.pl
mobi epub
16,34 zł gandalf.com.pl
mobi epub
16,60 zł vagabook.pl
mobi epub
18,40 zł swiatebookow.pl
mobi epub
20,00 zł empik.pl
mobi epub
  12,00 zł
w programie Nexto Premium
20,00 zł nexto.pl
mobi epub
20,00 zł litres.pl
mobi epub
20,00 zł publio.pl
mobi epub
14,90 zł
(z kodem prom.)
20,00 zł woblink.pl
mobi
16,60 zł zinamon.pl
epub
16,60 zł zinamon.pl

Maria Kordykiewicz - inne e-booki

E-booki podobne do "Zapach szkoły"