A nie mówiłem?

Autor: Tomasz Lis

Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska

Stron: 308

Opłacalność: 5.9 zł/100 stron

Oszczędzasz: 21%

Przez lata starałem się opisywać meandry wielkiej PiS-owskiej manipulacji. W minionym roku niemal bez przerwy próbowałem obnażać kulisy wielkiego PiS-owsko-kaczyńskiego kłamstwa. Biorąc pod uwagę wynik wyborów – nieskutecznie

Zbiór felietonów Tomasza Lisa z ostatnich kilku lat, publikowanych głównie na łamach Newsweeka, w których autor przestrzegał przed prawą stroną sceny politycznej i przewidywał katastroficzny obraz Polski pod rządami PiS-u.

 

W tej książce publikuję teksty, które napisałem w czasie ostatnich prawie czterech lat. W większości, przyznaję to z przykrością, celnie  przewiduję to, co się teraz dzieje. Niestety, nie spełniły się głównie przewidywania optymistyczne. Teksty o tym, co może być, czyta się dziś w dużym stopniu jak teksty o tym, co jest. Warto je jednak, tak sądzę, czytać także z myślą o tym, jak być może i jak być powinno.

Trudno jest w Polsce coś prorokować. Ale profetycznych zdolności wymaga jedynie przewidywanie detali. Bo to, co się dzieje teraz, w sumie przewidzieć było łatwo. 25 lat obserwowania Jarosława Kaczyńskiego dało naprawdę sporo materiału badawczego. Wystarczyło więc patrzeć, pamiętać i nie karmić się złudzeniami, że tym razem może być inaczej. Tytuł „A nie mówiłem?” może sugerować zadowolenie z trafności przewidywań. Nic bardziej mylnego. Nie ma powodów do satysfakcji, gdy w Polsce realizuje się scenariusz fatalny.

Ale cóż – w tym i owym się myliłem, czasem bardzo. Jednak w punkcie najważniejszym – co będzie, gdy władzę przejmie PiS Jarosława Kaczyńskiego, jaka będzie prezydentura Andrzeja Dudy i czym będzie premierostwo Beaty Szydło, niestety, się nie pomyliłem.

Jak doszliśmy do punktu, w którym jesteśmy? Pisałem o tym przez lata. O tym jest ta książka.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 18,18

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
od 16,36 zł
(dla stałych klientów)
18,18 zł ebookpoint.pl
mobi epub pdf
20,69 zł ravelo.pl
mobi epub pdf
21,38 zł swiatebookow.pl
mobi epub pdf
21,84 zł ibuk.pl
mobi epub pdf
  13,79 zł
w programie Nexto Premium
21,84 zł nexto.pl
mobi epub pdf
od 6,99 zł
(w abonamencie)
22,99 zł legimi.com
mobi epub pdf
22,99 zł publio.pl
mobi epub pdf
22,99 zł virtualo.pl
mobi epub
19,54 zł empik.pl
mobi epub
14,90 zł
(z kodem prom.)
23,99 zł woblink.pl
mobi
20,70 zł zinamon.pl
epub
20,70 zł zinamon.pl
pdf
20,70 zł zinamon.pl

Tomasz Lis - inne e-booki

E-booki podobne do "A nie mówiłem?"