ISBN:9788380974524

Kompleks Kopernika. Kosmiczny sens naszego istnienia we Wszechświecie planet i prawdopodobieństw

Autor: Caleb Scharf

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Opłacalność: 9.01 zł/100 stron

Popularnonaukowa próba znalezienia odpowiedzi na odwieczne pytania ludzkości. Czy jesteśmy w kosmosie sami? Czy w dalekich układach planetarnych istnieje życie? Czy jesteśmy coraz bliżej znalezienia odpowiedzi na podstawowe pytania dotyczące naszego istnienia?

„Kompleks Kopernika” Caleba Scharfa przedstawia historię poszukiwań odpowiedzi na te pytania dręczące ludzkość od zarania dziejów. Jakie miejsce zajmuje nasza Ziemia we Wszechświecie? Czy jest to pozycja uprzywilejowana i ważna, czy też całkiem nieistotna?

Autor konsekwentnie kreśli obraz przemian, jakim podlegały poglądy na budowę Wszechświata, rozpoczynają od kopernikańskiej wizji Wszechświata, zgodnie z którą Ziemia i zamieszkujący ją ludzie nie zajmują żadnej wyjątkowej pozycji w przestrzeni kosmicznej. W błyskotliwy i przekonujący sposób opisuje ewolucję świadomości człowieka na temat jego miejsca w kosmosie. Przywołując alternatywną wobec zasady kopernikańskiej ideę, nazywaną zasadą antropiczną, analizuje argumenty obu stron, odwołuje się przy tym do wyników najnowszych badań Wszechświata. Która wizja świata zyskuje na znaczeniu, kopernikańska czy antropiczna? A może czas na zupełnie nową zasadę? 

Piękna i klarowna książka. Po jej przeczytaniu nie będziecie już tacy sami.  

„The Guardian”

Najlepsza książka popularnonaukowa 2014 r. 

„The Sunday Times”             

Caleb Sharf jest dyrektorem Centrum Astrobiologii na Uniwersytecie Columbia. Jego artykuły pojawiają się m.in. w „Scientific American”, „New Scientist”, „Science” i „Nature”. Jest także konsultantem m.in. Discovery Channel, Science Channel i „New York Timesa”. Autor książki „Extrasolar Planets and Astrobiology”, która w 2011 roku przyniosła mu nagrodę Chambliss Astronomical Writing Award przyznawaną przez American Astronomical Society. W Polsce w 2014 roku ukazała się jego książka „Silniki grawitacji. Jak czarne dziury rządzą galaktykami i gwiazdami”.

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas

Caleb Scharf - inne e-booki

E-booki podobne do "Kompleks Kopernika"