ISBN:9788380974555

Książka tylko dla mężczyzn

Autor: Ewa Kempisty-Jeznach

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Stron: 208

Opłacalność: 10.46 zł/100 stron

Gdzie ci mężczyźni? Doktor Ewa Kempisty – jedyna w Polsce certyfikowana specjalistka w dziedzinie medycyny męskiej – wykazuje, że obserwowany dzisiaj kryzys męskości jest wywołany sukcesywnym obniżaniem się poziomu testosterony w organizmach kolejnych pokoleń mężczyzn. Wskazuje na przyczyny tego zjawiska i radzi jak mu się przeciwstawić.

Prawdziwy mężczyzna to gatunek zagrożony wyginięciem a książka ta jest wołaniem o ratunek dla panów.


Współcześni mężczyźni w coraz mniejszym stopniu odpowiadają wizerunkowi kulturowemu, który każe im być ostoją kobiety, symbolem bezpieczeństwa i walki o przetrwanie. Panowie bywają dziś często słabi, zmęczeni, przepracowani, z obniżonymi potrzebami seksualnymi. Coraz trudniej doszukać się w nich cech, które odróżniają samca od samicy. Świat zaczynają również zaludniać metroseksualiści – osobnicy będący w zasadzie mężczyznami, ale zdecydowanie bardziej przypominające istoty bezpłciowe.

Doktor Ewa Kempisty – Jeznach podchodzi do tego zjawiska z powagą, wykazując, że winny temu stanowi rzeczy jest obniżający się poziom testosteronu, co z kolei wywołane jest przez zanieczyszczenie środowiska, niezdrowy styl życia większości współczesnych mężczyzn, długotrwały stres, do którego nie jest przystosowany męski organizm, siedzący tryb życia. Testosteron zanika, atakowany przez żeńskie hormony – estrogeny, zawarte nie tylko w naszym pożywieniu, ale i wodzie pitnej.

Autorka wyjaśnia czym jest testosteron i jaki ma wpływ na funkcjonowanie całego organizmu, a także jakie są objawy i choroby wywołane jego obniżeniem. Zastanawia się również czy zjawisko to można już uznać za chorobę cywilizacyjną.

Skutki obniżania się poziomu testosterony są zgubnne nie tylko dla mężczyzn, którzy z tego powodu popadają w depresję, tyją, oraz narażeni są na inne schorzenia, ale jest to problem również dla kobiet, którym z roku na rok coraz trudniej jest znaleźć prawdziwego mężczyznę.

W swojej książce doktor Ewa Kempisty – Jeznach woła o ratunek dla zagrożonych wyginięciem mężczyzn, pokazując, co mogą zrobić sami, i w jaki sposób mogą im pomóc ich życiowe partnerki.

Mężczyzna jest gatunkiem na wymarciu, tak jak tygrys syberyjski czy indyjski słoń. Może to zbyt drastyczny pogląd, ale przecież o wiele większą stratą byłoby wyginięcie mężczyzn niż tygrysów czy słoni.

 
 
Dr n. med. Ewa Kempisty-Jeznach - jest jedynym w Polsce lekarzem medycyny męskiej z międzynarodowym certyfikatem Lekarza od Zdrowia Mężczyzn (Männerärztin CMI). Ukończyła wrocławską Akademię Medyczną, gdzie przez 5 lat pracowała w Klinice Endokrynologicznej. Praktykowała w najlepszych klinikach endokrynologii w Katowicach i w Warszawie. Następnie, przez 32 lata prowadziła we Frankfurcie nad Menem własną, prywatną Klinikę Medycyny Męskiej. Jest założycielką Poradni Medycyny Zdrowia Mężczyzn w Polsce Swissmed Gdańsk oraz Polskiego Towarzystwa Promocji Medycyny Męskiej „Achilles”, a także współorganizatorką Międzynarodowego Kongresu Zdrowia Mężczyzn w Szwecji. Uczestniczyła w wielu międzynarodowych kongresach i konferencjach dotyczących medycyny męskiej. Jest członkinią Niemieckiego Towarzystwa Zdrowia Mężczyzn, Niemieckiego Towarzystwa Medycyny Ogólnej oraz Międzynarodowego Towarzystwa Zdrowia Mężczyzn.

Najlepsza cena: Woblink
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 21.76 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
21.76 zł woblink.pl
mobi epub
22.40 zł inverso.pl
mobi epub
od 22.18 zł
(dla stałych klientów)
24.64 zł ebookpoint.pl
mobi epub
25.90 zł virtualo.pl
mobi epub
28.90 zł empik.pl
mobi epub
29.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
29.44 zł ibuk.pl
mobi epub
  19.20 zł
w programie Nexto Premium
29.76 zł nexto.pl
mobi epub
29.77 zł publio.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
32.00 zł legimi.com

Ewa Kempisty-Jeznach - inne e-booki

E-booki podobne do "Książka tylko dla mężczyzn"