ISBN:9788380975903

Jedyna

Autor: Marisa de los Santos

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Stron: 528

Opłacalność: 3.77 zł/100 stron

Oszczędzasz: 35%

Opowieść o skomplikowanych i trudnych relacjach rodzinnych, o rodzinnych sekretach, niebezpiecznych obsesjach, drugich szansach, o przyjaźni i miłości w wielu jej odcieniach.

Historia przedstawiona została z punktu widzenia dwóch kobiet: Eustacii Cleary, przez wszystkich zwanej Taisy, oraz jej przyrodniej siostry, szesnastoletniej Willow. Taisy jest dojrzałą kobietą, dowcipną, szczerą i spostrzegawczą. Willow to młoda dziewczyna, naiwna i rozczulająco marzycielska. Do pierwszego spotkania obu kobiet dochodzi za sprawą ich wspólnego ojca.

Wilson Cleary – uczony, wynalazca, podrywacz, milioner i błyskotliwy dupek, ojciec obu bohaterek, jeden z trzech mężczyzn, których w życiu kochała Taisy. Oprócz niego w jej sercu znalazł się Marcus - brat bliźniak, oraz Ben Ransoma – szkolna miłość. Z ojcem i z Benem straciła kontakt przed siedemnastu laty, gdy Wilson porzucił żonę i dwoje dzieci dla nowej rodziny. Od tego czasu widział się z córką tylko raz. Po latach postanawia odnowić relację. Dwa tygodnie po przebyciu groźnego zawału, zaprasza Taisy do siebie. Przybywszy do miasta i domu, w którym się wychowała, kobieta przekonuje się, że ojciec wcale się nie zmienił od czasu ich ostatniego spotkania, nadal jest zimny i apodyktyczny. W dodatku jej były chłopak, Ben, wciąż ma do niej żal. Mimo to Taisy chce odnowić znajomość z nim. Problemów nastręcza również przyrodnia siostra, która jest zaborczo zazdrosna o ojca i wyraźnie okazuje niechęć jego starszej córce.

Jak ułożą się wzajemne relacje bohaterów w tym gąszczu wzajemnych animozji, uczuć, miłości, nienawiści, pretensji, żalu?

Poruszająca opowieść o odkupiającej mocy miłości. Wyrazista, zabawna, nostalgiczna powieść o sile więzi rodzinnych i nierzadko mrocznych zakamarkach ludzkiego serca. 

 

Ciepło,  lekko i z humorem, pewną ręką poprowadzona opowieść o tym, jak więzi rodzinne i przyjaźń przetrwają pomimo straszliwych nieporozumień i długo skrywanych tajemnic”.

Christina Baker Kline, autorka „Sierocych pociągów”

Marisa de los Santos, autorka bestsellerów z listy „New York Timesa” („I weszła miłość”, „Belong to Me” oraz „Falling Together”), wielokrotnie nagradzana poetka z doktoratem z literatury, mieszka wraz z mężem i dwójką dzieci w Wilmington w stanie Delaware.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.17 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 19.90 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 17.91 zł
(dla stałych klientów)
19.90 zł ebookpoint.pl
mobi epub
21.58 zł litres.pl
mobi epub
23.50 zł gandalf.com.pl
mobi epub
27.36 zł swiatebookow.pl
mobi epub
27.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
30.40 zł empik.pl
mobi epub
  18.24 zł
w programie Nexto Premium
30.40 zł nexto.pl
mobi epub
30.40 zł ibuk.pl
mobi epub
30.40 zł publio.pl
mobi epub
30.40 zł virtualo.pl
epub
20.41 zł
(z kodem prom.)
20.41 zł woblink.pl
mobi
27.40 zł zinamon.pl
epub
27.40 zł zinamon.pl