ISBN:9788380975903

Jedyna

Autor: Marisa de los Santos

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Opłacalność: 4.85 zł/100 stron

Opowieść o skomplikowanych i trudnych relacjach rodzinnych, o rodzinnych sekretach, niebezpiecznych obsesjach, drugich szansach, o przyjaźni i miłości w wielu jej odcieniach.

Historia przedstawiona została z punktu widzenia dwóch kobiet: Eustacii Cleary, przez wszystkich zwanej Taisy, oraz jej przyrodniej siostry, szesnastoletniej Willow. Taisy jest dojrzałą kobietą, dowcipną, szczerą i spostrzegawczą. Willow to młoda dziewczyna, naiwna i rozczulająco marzycielska. Do pierwszego spotkania obu kobiet dochodzi za sprawą ich wspólnego ojca.

Wilson Cleary – uczony, wynalazca, podrywacz, milioner i błyskotliwy dupek, ojciec obu bohaterek, jeden z trzech mężczyzn, których w życiu kochała Taisy. Oprócz niego w jej sercu znalazł się Marcus - brat bliźniak, oraz Ben Ransoma – szkolna miłość. Z ojcem i z Benem straciła kontakt przed siedemnastu laty, gdy Wilson porzucił żonę i dwoje dzieci dla nowej rodziny. Od tego czasu widział się z córką tylko raz. Po latach postanawia odnowić relację. Dwa tygodnie po przebyciu groźnego zawału, zaprasza Taisy do siebie. Przybywszy do miasta i domu, w którym się wychowała, kobieta przekonuje się, że ojciec wcale się nie zmienił od czasu ich ostatniego spotkania, nadal jest zimny i apodyktyczny. W dodatku jej były chłopak, Ben, wciąż ma do niej żal. Mimo to Taisy chce odnowić znajomość z nim. Problemów nastręcza również przyrodnia siostra, która jest zaborczo zazdrosna o ojca i wyraźnie okazuje niechęć jego starszej córce.

Jak ułożą się wzajemne relacje bohaterów w tym gąszczu wzajemnych animozji, uczuć, miłości, nienawiści, pretensji, żalu?

Poruszająca opowieść o odkupiającej mocy miłości. Wyrazista, zabawna, nostalgiczna powieść o sile więzi rodzinnych i nierzadko mrocznych zakamarkach ludzkiego serca. 

 

Ciepło,  lekko i z humorem, pewną ręką poprowadzona opowieść o tym, jak więzi rodzinne i przyjaźń przetrwają pomimo straszliwych nieporozumień i długo skrywanych tajemnic”.

Christina Baker Kline, autorka „Sierocych pociągów”

Marisa de los Santos, autorka bestsellerów z listy „New York Timesa” („I weszła miłość”, „Belong to Me” oraz „Falling Together”), wielokrotnie nagradzana poetka z doktoratem z literatury, mieszka wraz z mężem i dwójką dzieci w Wilmington w stanie Delaware.

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas

E-booki podobne do "Jedyna"