ISBN:9788380976702

Pod jednym niebem

Autor: Joseph Kim, Stephan Talty

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

W zamkniętym świecie Korei Północnej Joseph Kim żył jak każdy zwyczajny chłopiec. Kiedy jednak skończył pięć lat, nadeszła pierwsza fala wielkiego głodu – przedłużająca się, upokarzająca i wyniszczająca klęska, która spowodowała śmierć milionów ludzi, w tym jego ojca, a wielu innych Koreańczyków, tak jak jego matkę i jedyną siostrę, zmusiła do ucieczki za chińską granicę, do życia w upodleniu, do porzucania dzieci lub ich sprzedawania. Joseph znalazł się sam na ulicy, nauczył się żebrać i kraść, odarty ze wszystkiego – oprócz instynktu przetrwania. Wreszcie, zdesperowany, on również uciekł do Chin.
Tam znalazł schronienie u chrześcijanki, która ukryła go przed władzami poszukującymi zbiegów. Wkrótce – poprzez podziemną siatkę pomocy – został przemycony do amerykańskiego konsulatu; następnie jako uchodźca pojechał wraz z garstką Koreańczyków z Północy do Stanów Zjednoczonych, gdzie trafił do rodziny zastępczej. To odmieniło jego życie. Stał się nowym człowiekiem, opanował język angielski i dostał się do college’u.
„Pod jednym niebem” to przejmująca opowieść o cierpieniu, samotności i nadziei.

„Opisuje prawdziwe życie w Korei Północnej” – „Washington Post”

„Kim opisuje ponure warunki, wieczną niepewność i utratę godności… Jest to ważne świadectwo tego, co dzieje się w Korei Północnej” – „Publishers Weekly”

Joseph Kim urodził się w Korei Północnej w 1990 roku. W 2007 roku udało mu się wyjechać do Stanów Zjednoczonych. Obecnie studiuje w Nowym Jorku.

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas

Stephan Talty - inne e-booki

E-booki podobne do "Pod jednym niebem"