Szczera i wzruszająca rozmowa z Janem Kaczkowskim – najbardziej znanym i lubianym polskim księdzem.

Sam o sobie mówi, że jest onkocelebrytą, czyli człowiekiem znanym głównie z tego, że ma raka. Zanim się o tym dowiedział, wybudował hospicjum w Pucku.

Podziwiany zarówno przez katolików, jak i niewierzących. Ceniony za swój autentyzm, odwagę i szczerość. W wywiadzie tym otwarcie mówi o swoich poglądach na temat In vitro, aborcję czy antykoncepcję , nie boi się trudnych tematów, nawet tych niechętnie poruszanych w Kościele. O swoim życiu i polskim Kościele mówi z odwagą i dystansem osoby, która pokonała własny strach.

W inspirującej rozmowie z Piotrem Żyłką ks. Jan zdradza źródła swojej niesamowitej energii i nieskończonych pokładów optymizmu. Opowiada o swoim życiu, od rodzinnego domu, relacji z babcią, młodzieńczego buntu skierowanego przeciwko Kościołowi (w szkole nie chodził na religię), poprzez odkrycie swojego powołania (gdy już zyskał pewność co do niego, nie przyjęli go jezuici. Niech żałują!), aż po doświadczenia z seminarium duchownego (kłopoty ze wzrokiem prawie uniemożliwiły mu święcenia <- A pieniądze widzi?; - Widzi!; -To święcić!>). Mówi o pierwszych latach kapłaństwa, o pracy w założonym przez siebie hospicjum, wreszcie o zmaganiu z własną chorobą nowotworową.

Wzruszające do łez świadectwo człowieka, który wie, że być może nie zostało mu wiele czasu.

Kupując tę książkę, wspierasz Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio prowadzone przez księdza Jana Kaczkowskiego