Królowe rywalki

Autor: Nancy Goldstone

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Oszczędzasz: 35%

„Królowe rywalki” to porywająca i autentyczna opowieść o przebiegłej, żądnej władzy Katarzynie Medycejskiej i wytwornej, namiętnej królowej Margot – matce i córce – których konflikt ukształtował historię XVI-wiecznej Europy.

Pochodząca z możnego florentyńskiego rodu Medyceuszy Katarzyna słynęła z makiawelicznej polityki i bezwzględnych ambicji. Dominowała na tronie Francji przez trzydzieści lat, podczas których królestwo było rozdzierane przez starcia polityczne i religijne. Jej najmłodsza córka Małgorzata, powszechnie podziwiana jako jedna z najpiękniejszych kobiet Europy, była upartym, wolnym duchem i jedyną przeciwniczką, której matce nie udało się zastraszyć ani ujarzmić.

Pod pretekstem pojednania Katarzyna zaaranżowała małżeństwo żarliwej katoliczki Małgorzaty i jej kuzyna Henryka z Nawarry, przywódcy stronnictwa protestantów. Zaledwie pięć dni po ceremonii zainicjowała brutalną rzeź, podczas której stracili życie wszyscy ślubni goście pana młodego oraz przeszło pięć tysięcy protestantów w całej Francji. Małgorzata – zniewalająca, inteligentna i wielkoduszna – stanęła w obliczu przejmującej decyzji, od której zależał los całego królestwa.

Książka „Królowe rywalki” to pełna szczegółów i napisana ze swadą, żywa opowieść o władzy i miłości, wielkiej polityce, dworskich intrygach, zdradach, zbrodniach i wielkich skandalach renesansowej Francji.

Nancy Goldstone studiowała historię na Cornell University. Jest również absolwentką Columbia University. Jej zainteresowania skupiają się głównie wokół wybitnych kobiecych postaci średniowiecznej Europy. Wśród napisanych przez nią biografii znajdują się m.in. „Four Queens: The Provençal Sisters Who Ruled Europe”, „The Lady Queen: The Notorious Reign of Joanna I, Queen of Naples, Jerusalem, and Sicily” oraz „The Maid and the Queen: The Secret History of Joan of Arc”.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.24 zł

Znaleziono 14 ofert ebooków od 28,60

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM mobi epub
28,60 zł ibuk.pl
bez DRM mobi epub
od 31,68 zł
(dla stałych klientów)
35,20 zł ebookpoint.pl
bez DRM mobi epub
36,52 zł ktoczyta.pl
bez DRM mobi epub
38,80 zł gandalf.com.pl
bez DRM mobi epub
39,60 zł bramynauki.pl
bez DRM mobi epub
39,60 zł ravelo.pl
bez DRM mobi epub
40,00 zł swiatksiazki.pl
bez DRM mobi epub
40,92 zł swiatebookow.pl
bez DRM mobi epub
  26,40 zł
w programie Nexto Premium
41,80 zł nexto.pl
bez DRM mobi epub
44,00 zł virtualo.pl
bez DRM mobi epub
44,00 zł empik.pl
bez DRM mobi epub
44,00 zł legimi.com
bez DRM mobi epub
44,00 zł publio.pl
bez DRM mobi
39,60 zł zinamon.pl
bez DRM epub
39,60 zł zinamon.pl

Nancy Goldstone - inne e-booki

E-booki podobne do "Królowe rywalki"