ISBN:9788381584531

Private International Law in Poland

Autor: Jacek Gołaczyński, Agata Jaroszek, Daniel Karkut

Wydawnictwo: C. H. Beck

Książka stanowi kompleksowe opracowanie norm polskiego prawa prywatnego międzynarodowego i norm kolizyjnych na tle międzynarodowego praca prywatnego. W sytuacji intensyfikacji obrotu międzynarodowego, w której bardzo często występują stosunki prawne z zakresu prawa prywatnego powiązanego z prawem różnych państw, należy odnieść się do właściwych norm prawa międzynarodowego prywatnego. Obowiązek zastosowania odpowiednich norm prawa spoczywa zarówno na sądach rozstrzygających sprawy cywilne, jak i na stronach stosunków cywilnoprawnych i notariuszach, którzy powinni dostosowywać dokonywane czynności prawne do ustanowionych wymagań.

Opracowanie zawiera ogólne informacje o prywatnym prawie międzynarodowym, opracowanie przepisów prawa polskiego, a także orzecznictwa sądów polskich, źródła prawa międzynarodowego i międzynarodowej procedury postępowania cywilnego, zasady uznawania statusu, zdolności prawnej osób fizycznych i prawnych, prawo stosowane w orzecznictwie (formy i reprezentowanie), do zobowiązań kontraktowych i niekontraktowych, prawa własności, prawa rodzinnego, sukcesji, międzynarodowych kontraktów zatrudnienia.
Opracowanie poświęcone ustaleniu i zastosowaniu właściwego prawa może służyć jako wprowadzenie do pogłębionych badań i poszukiwania bardziej specjalistycznych rozwiązań.

Wszystkie teksty zawarte w książce zostały napisane w języku angielskim.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.79 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 143.20 zł

Formaty Cena Księgarnia
pdf
143.20 zł ibuk.pl
pdf
od 132.10 zł
(dla stałych klientów)
146.78 zł ebookpoint.pl
pdf
151.52 zł gandalf.com.pl
pdf
170.00 zł zinamon.pl
pdf
170.05 zł swiatebookow.pl
pdf
179.00 zł virtualo.pl
pdf
  107.40 zł
w programie Nexto Premium
179.00 zł nexto.pl

E-booki podobne do "Private International Law in Poland"