ISBN:9788382345933

Piknik na skraju drogi i inne utwory

Autor: Arkadij Strugacki, Borys Strugacki

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Stron: 928

Opłacalność: 4.4 zł/100 stron

Oszczędzasz: 32%

Klasyka światowej fantastyki.

Arkadij i Borys Strugaccy to klasycy radzieckiego science fiction. Ich powieści doczekały się miana kultowych, przetłumaczono je na kilkadziesiąt języków, są regularnie wznawiane na całym świecie. Do Polski twórczość Strugackich dotarła w latach 70. XX wieku i szybko zyskała grono zagorzałych fanów, ze Stanisławem Lemem na czele.

Ich powieści dotykają zagadnień, które od wieków nurtowały ludzkość - Strugaccy pisali o roli człowieka w społeczeństwie, o tym, skąd się bierze zło i dobro, o mechanizmach władzy i jednostkach sprzeciwiających się totalitaryzmom. Ich powieści traktowały o absurdach biurokracji, cenie rozwoju cywilizacyjnego i sensie ludzkiego istnienia.

Opublikowany w 1972 roku "Piknik na skraju drogi" miał ogromny wpływ na popkulturę. Na podstawie powieści powstał film Andrieja Tarkowskiego "Stalker", później książka stała się inspiracją dla twórców gier komputerowych.
Powieści Strugackich weszły na stałe do kanonu fantastyki. Dziś, cenione przez krytykę oraz uwielbiane przez miliony czytelników, należą do klasyki literatury światowej.

W tomie znajduje się pięć utworów:

  1. "Piknik na skraju drogi"
  2. "Poniedziałek zaczyna się w sobotę"
  3.  "Ślimak na zboczu" (uwaga: nie jak błędnie podano "Żuk w mrowisku")
  4. "Trudno być bogiem"
  5. "Miliard lat przed końcem świata"


Arkadij Natanowicz Strugacki (Аркадий Натанович Стругацкий, ur. 28 sierpnia 1925 w Batumi, zm. 12 października 1991 w Moskwie) i Boris Natanowicz Strugacki (Борис Натанович Стругацкий, ur. 15 kwietnia 1933 w Leningradzie, zm. 19 listopada 2012 w Petersburgu) - rosyjscy pisarze science fiction, bracia, piszący wspólnie autorzy i krytycy fantastyki.

Braci Strugackich zalicza się do klasyków światowej fantastyki; są oni ogromnie popularni zarówno w Rosji, jak i poza jej granicami. Dzieciństwo Strugackich upłynęło pod znakiem wojny. Arkadij ukończył szkołę artyleryjską i japonistykę. Służył w armii na Dalekim Wschodzie, a potem pracował w jednym z moskiewskich wydawnictw. Boris studiował astronomię - później pracował w obserwatorium.

Ogromna większość utworów, które wyszły spod piór braci Strugackich, jest ich wspólnym dziełem. Ich twórczość pod wieloma względami wyróżniała się na tle literatury fantastycznej powstającej w tamtych czasach w ZSRR. W swych utworach poruszali najbardziej ważkie tematy, pisali o kondycji człowieka na przestrzeni dziejów, granicach ludzkiego poznania i rozwoju świata. Ich książki cieszą się niesłabnącą popularnością wśród czytelników, doczekały się też wielu ekranizacji - np. "Piknik na skraju drogi" stał się inspiracją filmu Andrieja Tarkowskiego "Stalker" (Strugaccy byli współautorami scenariusza), a także gry komputerowej "S.T.A.L.K.E.R." Podobnie w oparciu o "Trudno być bogiem' powstała gra oraz film o tym samym tytule. Na podstawie książki "Miliard lat przed końcem świata" w 1988 roku Aleksander Sokurow nakręcił film "Dni zaćmienia". Twórczość braci Strugackich nie tylko zyskała uznanie czytelników nurtu science fiction, ale na stałe wpisała się do historii światowej literatury.

Najlepsza cena: Woblink
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.33 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 40.80 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
40.80 zł woblink.pl
mobi epub
42.00 zł inverso.pl
mobi epub
42.00 zł publio.pl
mobi epub
od 41.58 zł
(dla stałych klientów)
46.20 zł ebookpoint.pl
mobi epub
47.63 zł gandalf.com.pl
mobi epub
52.90 zł empik.pl
mobi epub
54.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
55.20 zł ibuk.pl
mobi epub
  36.00 zł
w programie Nexto Premium
55.80 zł nexto.pl
mobi epub
60.00 zł virtualo.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
60.00 zł legimi.com

Arkadij Strugacki - inne e-booki

Borys Strugacki - inne e-booki

E-booki podobne do "Piknik na skraju drogi i inne utwory"