ISBN:9788383186276

Statystycznie rzecz biorąc 2. Czyli czy wygrasz z gołębiem w ruletkę?

Autor: Janina Bąk

Wydawnictwo: WAB

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 18.99 zł.

Oszczędzasz: 16%

Dzięki pierwszej książce Janiny ponad 120 000 osób dowiedziało się, ile trzeba zjeść czekolady, żeby dostać Nobla, a także skąd wiemy, że owca rozpoznałaby na ulicy prezydenta. Teraz czas odkryć, czy telewizyjny serial może uratować życie, jak świnka morska uratowała miliony kobiet, czy gołębie ograłyby nas w ruletkę i przede wszystkim: jak zmierzyć siłę tornada za pomocą gofra.
Statystycznie rzecz biorąc 2 to chyba jedyna książka o statystyce (tak, statystyce!), na którą czekały z niecierpliwością dziesiątki tysięcy czytelników i czytelniczek. I proszę, ledwie trzy lata później – jest!

Janina Bąk – lubi uczyć ludzi, że ze statystyką można i należy się zaprzyjaźnić. Autorka bloga Janina Daily, panga biznesu, wirtuozka wspaniałej matematycznej zabawy, komendantka komedii. Jej TEDx o statystyce był przez chwilę popularniejszy niż teledysk Zenka Martyniuka, a wystąpienie dotyczące życia z chorobą psychiczną w ciągu dwóch tygodni zostało wyświetlone ponad 200 000 razy.
Gdyby była pizzą, to z pewnością hawajską.

Prawdą jest, że istnieje wiele czynników, które mogą zaburzyć wiarygodność sondaży, wciąż jednak – jeśli są one rzetelnie przeprowadzone – możemy i powinniśmy im ufać. Aby sondaż przedwyborczy był wiarygodny, muszą zostać spełnione określone warunki, takie jak: poprawny operat losowania, dobrze dobrana próba, poprawnie skonstruowane pytania i przemyślana technika sondażowa. Innymi słowy: myślcie o sondażach jak o wędlinie – mamy wśród nich polędwicę sopocką najwyższej jakości (to są te realizowane
przez rzetelne jednostki naukowe i profesjonalne instytuty) i mamy też mielonkę o zawartości 13% mięsa, która polega na tym, że Karol publikuje na swoim fejsbuku krótką ankietę, a po piętnastu minutach ogłasza, że wyborcy zdecydowali, iż kolejne wybory wygra profesor Rafał Wilczur.
[fragment]

Najlepsza cena: Virtualo
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.20 zł

Znaleziono 5 ofert ebooków od 31.90 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
31.90 zł virtualo.pl
mobi epub
od 29.06 zł
(dla stałych klientów)
32.29 zł ebookpoint.pl
mobi epub
32.29 zł publio.pl
mobi epub
34.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
35.33 zł ibuk.pl

Janina Bąk - inne e-booki

E-booki podobne do "Statystycznie rzecz biorąc 2. Czyli czy wygrasz z gołębiem w ruletkę?"