ISBN:9788383280271

Prawo konstytucyjne z pytaniami i odpowiedziami

Autor: Mirosław Granat

Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska SA

Podręcznik w przejrzysty sposób przedstawia zagadnienia prawa konstytucyjnego w Polsce. Nowością w 11. wydaniu jest rozszerzony wykład na temat podstaw konstytucji, jej obowiązywania i stosowania. Najważniejsze kwestie prawa konstytucyjnego są uzupełnione o analizę zmian legislacyjnych, które zaszły w latach 2020–2022.

Wskazano m.in. zmiany: - w zakresie ustroju sądów i statusu sędziów, w tym najnowsze orzecznictwo sądów międzynarodowych dotyczące sądów i sędziów; - w obszarze prawa parlamentarnego; - dotyczące organizacji i działania Rady Ministrów i administracji rządowej.

Książka zawiera pytania do omawianych zagadnień, a także odpowiedzi na nie. Materiał wzbogacają liczne tabele, które – wraz z pytaniami i odpowiedziami – porządkują wiedzę i ułatwiają jej przyswojenie. Publikacja prezentuje współczesny stan konstytucjonalizmu w Polsce i na świecie. Po raz pierwszy zwraca się uwagę na znaczenie tzw. konstytucjonalizmu cyfrowego (digital constitutionalism). Autor wyjaśnia kwestie stosowania bezpośredniego Konstytucji RP oraz tzw. horyzontalnego działania określonych przepisów tego aktu. Zwraca uwagę na rozwój tzw. nieliberalnego konstytucjonalizmu i jego znaczenie dla kształtu instytucji prawnych. Podręcznik jest przeznaczony dla studentów wydziałów prawa i administracji, wydziałów politologii, osób studiujących bezpieczeństwo narodowe oraz dla wszystkich tych, którzy interesują się prawem konstytucyjnym.

Najlepsza cena: Ebuczek
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.31 zł

Znaleziono 3 ofert ebooków od 56.40 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
56.40 zł ebuczek.pl
mobi epub
56.40 zł ebuczek.pl
pdf
67.00 zł ibuk.pl
pdf
67.00 zł swiatebookow.pl

Mirosław Granat - inne e-booki