ISBN:9788395560200

Skoro ptaki czynią słońce

Autor: Alistair MacLeod

Wydawnictwo: Wiatr od Morza

Oszczędzasz: 20%

 

Ponadczasowa proza z chłodnych wybrzeży Nowej Szkocji

 

Alistair MacLeod, jeden z najwybitniejszych kanadyjskich prozaików XX wieku, z rzadko spotykanym kunsztem, mądrością i ciepłem opisuje życie rybaków i górników z Nowej Szkocji. Polscy czytelnicy znajdą w jego prozie to wszystko, za co pokochali już powieści jego rodaka Michaela Crummeya: surową i olśniewającą przyrodę, bohaterów twardych, zawziętych, lecz na swój sposób romantycznych, piękno i trudy życia rodzinnego – a ponadto niezwykłą, dojmującą tęsknotę mieszkańców Cape Breton za Szkocją, ojczyzną ich przodków, porzuconą przed wieloma pokoleniami, lecz wciąż obecną w fatalistycznych wierzeniach czy rodzinnych legendach.

 

Autor, który dorastał na kanadyjskim wschodnim wybrzeżu i do śmierci był z nim silnie związany, ukazuje nie tylko zawzięte zmagania człowieka z ziemią i morzem, lecz także bogactwo i piękno prostego życia blisko przyrody, a przede wszystkim – blisko ludzi.

 

Odkrywając poprzez literaturę najgłębsze prawdy i tajemnice ludzkiego serca, MacLeod zwraca uwagę na przeżycia trudne czy przełomowe, ale również na splątane z nimi subtelne radości i nadającą im sens miłość. W jego klasycznej, misternie skonstruowanej prozie każdy cień i lęk wydaje się idealnie zrównoważony przez rozbłysk piękna i nadziei, zaś emocje i rozterki targające bohaterami mają charakter tak uniwersalny, że twórczość ta niejednokrotnie nabiera wymiaru poruszającej, ponadczasowej przypowieści.

 

 

 

"Alistair MacLeod należy do wielkich pisarzy XX wieku. Jest skarbem literatury – nie tylko kanadyjskiej, lecz światowej."

– Michael Crummey

 

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.22 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 31.99 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
31.99 zł vagabook.pl
mobi epub
od 28.79 zł
(dla stałych klientów)
31.99 zł ebookpoint.pl
mobi epub
33.57 zł gandalf.com.pl
mobi epub
33.99 zł litres.pl
mobi epub
od 30.59 zł
(dla stałych klientów)
33.99 zł ebookpoint.pl
mobi epub
35.59 zł swiatebookow.pl
mobi epub
  23.99 zł
w programie Nexto Premium
39.99 zł nexto.pl
mobi epub
39.99 zł empik.pl
mobi epub
39.99 zł virtualo.pl
mobi epub
39.99 zł ibuk.pl
mobi epub
39.99 zł publio.pl
mobi
36.00 zł zinamon.pl
epub
36.00 zł zinamon.pl

Alistair MacLeod - inne e-booki

E-booki podobne do "Skoro ptaki czynią słońce"