Temat: armia andersa

Znaleziono: 11 e-booków
Sortuj: wg popularnościalfabetyczniewg cenywg liczby ofert

 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 31.36 zobacz oferty z 7 księgarni
  Związek Radziecki przegrał wojnę w 1964 roku. Zwycięscy alianci po krótkim okresie świętowania zdali sobie sprawę, że zapanowanie nad tymi ogromnymi ogromnymi przestrzeniami będzie niezwykle trudne.Powstałą w wyniku podziału ZSRR... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 30.38 zobacz oferty z 7 księgarni
  „Tam, gdzie stanie sowiecki żołnierz, tam już jest Związek Radziecki” – Józef StalinGenerał Anders oraz tysiące polskich żołnierzy w porywającym cyklu Czerwona Ofensywa Piotra Langenfelda zadają kłam słowom sowieckiego... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 30.38 zobacz oferty z 7 księgarni
  Śmierć jednego człowieka to śmierć, a śmierć dwóch milionów to tylko statystyka. Józef Stalin Gdy zostanie nam narzucona wojna, jedyną alternatywą jest zastosowanie wszystkich możliwych środków, by ją... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 37.99 zobacz oferty z 1 księgarni
  Przy życiu trzymała ich tylko nadzieja: że wrócą do kraju i wywalczą Polsce wolność. Przetrwali niewolę Gułagu, przemierzyli pół Azji i Afryki, z najwyższym poświęceniem brali udział w bitwach we Włoszech, w tym w tej... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 30.38 zobacz oferty z 7 księgarni
  „Gdy weźmiemy udział w walkach, uderzenie naszej armii nie powinno być symbolem, lecz służyć celowi, o który walczymy w całym świecie, w walce o Polskę” – gen. Władysław Anders „Na wojnach można walczyć bronią, lecz to ludzie... (więcej)
 • od 21.20 zł Brak ofert - premiera: 2014-01-08
  Dzieci Syjonu to wstrząsająca opowieść dokumentalna, którą Henryk Grynberg skomponował na podstawie zeznań żydowskich dzieci ewakuowanych ze Związku Radzieckiego do Palestyny przez armię gen. Andersa. To opowieść o straszliwych... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 30.38 zobacz oferty z 7 księgarni
  Wielka Wojna nie kończy się w 1945 roku. Wtedy dopiero się zaczyna.Po zdobyciu Berlina Armia Czerwona rusza dalej na zachód. Stalin z premedytacją wykrwawia Ludowe Wojsko Polskie walczące w szpicy natarcia. Kiedy Sowieci po... (więcej)
 • od 19.99 zł Brak ofert - premiera: 2017-06-08
  Mroczny PRL; Tajemnicze zabójstwaSmutni panowie z jednakowych płaszczach i kapeluszach wciągają do taksówki piętnastoletniego licealistę Bogdana Piaseckiego - syna szefa PAXu, Bolesława Piaseckiego. Po kilku dniach do – jak głosi plotka... (więcej)
 • od 31.92 zł Brak ofert - premiera: 2015-06-17
  Zima 1942 roku. W małym polskim sierocińcu w Taszkiencie księdza budzi gwałtowne pukanie do drzwi. Za kilka godzin ojciec Franciszek ma wyruszyć z grupą stu sześćdziesięciorga sierot do polskiego obozu utworzonego w Indiach przez... (więcej)
 • od 19.99zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2016-09-22
  Losy 19 dzielnych kobiet, które wyrwały się ze Związku Sowieckiego i razem z II Korpusem Polskim przeszły cały szlak bojowy. „Armii Andersa towarzyszyły niesamowite kobiety. Wyrwane ze swego dotychczasowego życia przez ślepy los... (więcej)
 • Owing to the publishing initiative of the Faculty of Oriental Studies at the University of Warsaw, we have received a very important publication that contributes greatly to documenting the history of the Polish diaspora and its fate during the... (więcej)

Świat Czytników — wszystko o Kindle, czytnikach i e-bookach

Nowe artykuły: