Temat: beat generation

Znaleziono: 7 e-booków
Sortuj: wg popularnościalfabetyczniewg cenywg liczby ofert

 • Latem 1944 roku Nowym Jorkiem wstrząsa informacja o morderstwie – młody Lucien Carr śmiertelnie rani o dziesięć lat starszego Davida Kammerera. Pierwszymi, którzy się o tym dowiadują, są… William Burroughs i Jack Kerouac. A hipopotamy... (więcej)
 • -23% Listy
  "Opracowali Bill Morgan i David Stanford Jacka Kerouaca i Allena Ginsberga — pisarzy, ikony kultury, najbardziej znanych przedstawicieli „beat generation” — łączyła nie tylko wrażliwość artystyczna, ale także głęboka, wieloletnia... (więcej)
 • -5% Listy
  od 37.90 zł Brak ofert - premiera: 2014-09-24
  Allen Ginsberg – legenda amerykańskiej kontrkultury, nieformalny lider Beat Generation, a przede wszystkim przyjaciel Jacka Kerouaca, Neala Cassady’ego, Williama S. Burroughsa i Boba Dylana – podobno zawsze miał pod ręką długopis... (więcej)
 • -28% Pic
  od 14.33zobacz oferty z 5 księgarni - premiera: 2014-03-12
  „Pic” to opublikowana już po śmierci autora mini-powieść, której bohaterem jest murzyn imieniem Pic, który postanawia porzucić swoje dotychczasowe życie i wieść życie włóczęgi. Jack Kerouac - (1922-1969) - prozaik i poeta;... (więcej)
 • -10% Podziemni
  od 17.90 zł Brak ofert - premiera: 2014-03-12
  „Podziemni” to napisana w trzy dni i trzy noce kultowa już dziś powieść wpisująca się w nurt literatury bitnikowskiej, której fabuła oparta jest na krótkotrwałym romansie autora z czarnoskórą pięknością Alene Lee (Mardou Fox) w... (więcej)
 • Wnikliwa biografia, idąca śladem wewnętrznego głosu Kerouaca, który stał głosem całego pokolenia. Jak kształtował się warsztat pisarza?   Wnikliwa biografia, idąca śladem wewnętrznego głosu Kerouaca, który stał głosem całego... (więcej)
 • Autor zakłada, że w twórczości bitników osią centralną jest sfera święta. Pisarze ci czerpali inspiracje z różnorodnych źródeł: judaizmu, katolicyzmu, hinduizmu, buddyzmu czy nawet scjentologii i wierzeń indiańskich; nierzadko... (więcej)

Świat Czytników — wszystko o Kindle, czytnikach i e-bookach

Nowe artykuły: