Temat: literatura hiszpańska

Znaleziono: 213 e-booków
Sortuj: wg popularnościalfabetyczniewg cenywg liczby ofert

 • od 22,24 zł Brak ofert
  Była sekretarką magnata biznesu… Była jego narzeczoną. Poznała miłość i ekstazę. Poznała ból i rozczarowanie…Judith zerwała z Erikiem i porzuciła pracę w jego korporacji. Chce o nim zapomnieć. Wyjeżdża z Madrytu i...(więcej)
 • od 26,11zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2016-10-12
  Nic nie zapowiadało, że fortuna, którą Mauro Larrea zgromadził przez lata wytrwałej pracy, przepadnie. Przygnieciony przez długi i dręczony niepewnością Larrea gromadzi ostatnie środki i decyduje się na ryzykowny krok, który otwiera...(więcej)
 • od 20,80zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2017-02-08
  Dwudziestodwuletnia Teresa Mendoza, dziewczyna pilota awionetek przewożących marihuanę i kokainę do Stanów Zjednoczonych, zna doskonale bezwzględne reguły rządzące meksykańskim stanem Sinaloa. Rejon ten żyje z handlu narkotykami, rządzą...(więcej)
 • Genialny umysł zamknięty w kalekim ciele, miłość, siła sióstr i rodzinne sekrety. W tle Katalonia w okresie dyktatury Franco i historia pewnego portretu Salvadora Dali.Wybitny samouk Ferran Sunyer mimo nieuleczalnej choroby i niechęci...(więcej)
 • od 24,70zobacz oferty z 6 księgarni - premiera: 2012-07-25
  " ""Morze ognia"" ukazuje Barcelonę u schyłku panowania Ramóna Berenguera I. Martí jest teraz właścicielem jednej z największych fortun hrabiowskiego miasta. Choć w interesach handlowych wiedzie mu się znakomicie, los nie szczędzi mu...(więcej)
 • od 20,02 zł Brak ofert - premiera: 2012-05-30
  Marcos żyje w poczuciu straty. Jego matka, znana na świecie tancerka i choreagrafka baletu, niedawno zmarła, pozostawiając po sobie pustkę. Mężczyzna nie potrafi wyzwolić się spod towarzyszącego mu w dzień i w nocy natłoku wspomnień,...(więcej)
 • od 29,99 zł Brak ofert - premiera: 2013-11-06
  Wzruszająca historia kolonialna rozgrywająca się na legendarnych plantacjach afrykańskiej wyspy Fernando Poo. Jest rok 1953. Kilian porzuca ośnieżone góry hiszpańskiej prowincji Huesca, by wraz z bratem Jacobem wyprawić się na odległą,...(więcej)
 • od 25,59 zł Brak ofert - premiera: 2014-04-16
  Blanca Perea, doktor filologii u szczytu zawodowej kariery, dowiaduje się, że mąż zostawił ją dla młodszej kobiety i będzie miał z nią dziecko. Rozżalona i załamana postanawia wyjechać, jak najdalej od domu i życiowych problemów....(więcej)
 • Największe dzieło hiszpańskiego satyryka i poety Miguela de Cervantesa. Don Kichot z La Manczy zwany także Rycerzem Ponurego Oblicza to pięćdziesięcioletni szlachcic, który pod wpływem literatury rycerskiej postanawia zostać błędnym...(więcej)
 • od 9,90zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2016-05-11
  Najwieksze dzieło hiszpańskiego satyryka i poety Miguela de Cervatesa. Don Kichot z La Manchy zwany także Rycerzem Smętnego Oblicza to pięćdziesięcioletni szlachcic, który pod wpływem literatury rycerskiej postanawia zostać błędnym...(więcej)
 • od 19,30zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2014-09-24
  Niezwykła historia o wielkiej mocy książek i prawdziwej miłości, porównywana do powieści Carlosa Ruiza Zafóna.„Tęsknię za czasem, kiedy byliśmy panami życia”, mówi, krzątając się po kuchni, Lola. Jej dawna egzystencja, pełna...(więcej)
 • od 24,00 zł Brak ofert - premiera: 2014-05-28
  Narrator i główny bohater powieści, Dani, jest karłem. Zajmuje się zawodowo poszukiwaniem zaginionych dzieci, twierdząc, że to najbliższe mu zajęcie, gdyż dzieciństwo to etap życia, który najlepiej rozumie. Akurat w chwili, gdy...(więcej)
 • od 25,56zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2016-08-12
  Maj 2011 roku. W opuszczonym domu w pobliżu lotniska odnalezione zostają dwa ciała – splecione w uścisku, okryte całunem z kwiatów, wyposażone w sporą ilość gotówki. Jest to najprawdopodobniej para, która zaginęła siedem lat...(więcej)
 • -17% Walentyna
  Hiszpania, początek wojny domowej. Juan Castro, dotąd mulnik w dobrach markiza, trafia do wojska republikanów. W sprzyjających okolicznościach przedostaje się do strefy frankistów i tam zostaje mianowany szefem oddziału mulników. Wojna to...(więcej)
 • od 31,50 zł Brak ofert - premiera: 2016-02-17
  Książka uhonorowana w 2013 r. prestiżową nagrodą Alfaguara. Sprzedana w Meksyku w ponad 100 tysiącach egzemplarzy. Na podstawie książki powstaje serial telewizyjny Dark Ranger. Połączenie powieści drogi i pamiętnika prostytutki....(więcej)
 • od 24,00 zł Brak ofert - premiera: 2015-09-14
  Drugi tom kryminalnych historii Ramira Pinilli rozgrywających się na baskijskiej prowincji. Kiedy ginie piękna Anari, zakochana w obcym nie-Basku, a wkrótce zostaje rozstrzelany jej brat – podejrzenie pada na ukochanego. Śledztwo ponownie...(więcej)
 • od 21,51 zł Brak ofert
  Debiut na miarę klasyków, łączący w sobie bogactwo języka Miguela Delibesa i siłę Cormaca McCarthy'ego. Powieść odniosła międzynarodowy sukces jeszcze przed publikacją w Hiszpanii. Chłopiec, który uciekł z domu, skulony w swojej...(więcej)
 • od 24,62zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2017-09-27
  Niezwykła powieść o nadziei, marzeniach i przemijaniu. Príncipe de Asturias, hiszpański transatlantyk, wyrusza w – jak się potem okazuje – swój ostatni rejs do Ameryki Południowej. Na pokładzie „hiszpańskiego Titanica”...(więcej)
 • Wstąp do cudownego miejsca – słynnego ekskluzywnego domu towarowego El Encanto – i przenieś się do XX-wiecznej tętniącej życiem Hawany!   Początek lat 50. W porcie w Hawanie schodzi na ląd Patricio, młody Asturyjczyk, którego całym...(więcej)
 • Największa tajemnica ludzkości wkrótce wyjdzie na jaw…   Książka uhonorowana hiszpańską Premio Planeta   Porywająca powieść o poszukiwaniu źródeł idei pobrzmiewająca echami Dana Browna i Jorgego Luisa Borgesa   David Salas,...(więcej)
 • od 19,31zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2017-07-05
  Opowieść o skomplikowanej egzystencji i relacjach czterech kobiet i o kruchości rodziny. Gloria, Dolores, Natalia i Ángela uczą się żyć bez mężczyzny ojca, męża, brata. Gdy odchodzi Ángel, głowa rodziny, tracą przewodnika, rozjemcę,...(więcej)
 • -30% Zamek
  Między Tierra Llana a Pirenejami Aragońskimi leży najważniejszy zabytek wojskowy w Europie: opactwo zamku Loarre, imponująca twierdza, zbudowana w miejscu, w którym była niebezpieczna granica. Jak zbudowano? Kto poważył się na taki wyczyn?...(więcej)
 • iniejsza monografia jest pierwszą w Polsce próbą przedstawienia głównych założeń oraz kierunków polityki zagranicznej monarchii kastylijsko-aragońskiej na przełomie XV i XVI w. Filip Kubiaczyk odchodzi od dominującego w historiografii...(więcej)
 • od 27,95 zł Brak ofert - premiera: 2013-06-05
  764 kilometry. Pieszo i na rowerze. Przypadkiem i wbrew sobie – bo do kościoła chodzi tylko na śluby i pogrzeby – rusza na pielgrzymkę do Santiago de Compostela.Walcząc ze zmęczeniem, zirytowana i zachwycona na przemian, Maria...(więcej)
 • od 14,31 zł Brak ofert - premiera: 2013-06-11
  Macie przed sobą kolejny tom wielkiej encyklopedii mojego życia, z której dowiecie się, jaki jestem sławny! Dzieciaki z innych dzielnic przyjeżdżają tylko po to, by ze mną porozmawiać, kiedy bawię się z kolegami w gangsterów na pustym...(więcej)

Świat Czytników — wszystko o Kindle, czytnikach i e-bookach

Nowe artykuły: