Temat: pablo picasso

Znaleziono: 13 e-booków
Sortuj: wg popularnościalfabetyczniewg cenywg liczby ofert

 • Dora Maar nigdy nie wprowadziła się do Pabla Picassa. Nigdy nie przychodziła nieproszona, zawsze czekała na telefon. Lila Brik twierdziła, że nie ma nic łatwiejszego niż zdobycie mężczyzny – trzeba mu wmawiać, że jest genialny, i... (więcej)
 • od 26.41zobacz oferty z 7 księgarni - premiera: 2014-08-26
  Na tom złożyły się artykuły poświęcone malarstwu XIX wieku. Pierwsza część książki zawiera szkice, które wyznaczają paradygmat myślenia o sztuce XIX stulecia. W centrum zainteresowania autorki znalazły się tu kwestie... (więcej)
 • od 31.49 zł Brak ofert - premiera: 2014-04-30
  Rok 1913: moment szczytowego rozkwitu, rok, w którym wszystko wydaje się możliwe... Florian Illies po mistrzowsku rozwija przed nami panoramę roku, który trudno z czymkolwiek porównać, roku, w którym zaczyna się nasza współczesność.... (więcej)
 • od 25.59 zł Brak ofert - premiera: 2013-03-06
  W powieści opartej na niezwykłym życiu brata Vladimira Nabokova Paul Russell odtwarza bogaty i pełen odmian świat, w którym żyli Siergiej, jego rodzina oraz przyjaciele. Świat bogactwa i wysokiego statusu społecznego zajmowanego w... (więcej)
 • -11% Leonora
  od 29.07zobacz oferty z 7 księgarni - premiera: 2017-05-17
  Leonora Carrington była kobietą nieposkromioną i niespokojnym duchem. Los przeznaczył jej życie bogatej dziedziczki, jednak Leonora rzuciła wyzwanie społecznym konwenansom, rodzicom i nauczycielom, zerwała wszelkie religijne i ideologiczne... (więcej)
 • Co wspólnego ma wiktoriańska dama Margaret Cameron z lekceważącą konwenanse Lee Miller? Czy ktokolwiek zainteresowałby się malarstwem Marie Laurencin, gdyby nie jej romans z Apollinaire’em? Czy usłyszelibyśmy o Dorze Maar, gdyby nie... (więcej)
 • od 25.59 zł Brak ofert - premiera: 2017-07-05
  Zastanawialiście się kiedyś, jakie sekrety mogą ukrywać wasi dziadkowie? Cóż, Céline wyruszając na Lazurowe Wybrzeże, pragnęła odnaleźć zaginiony obraz Picassa, należący do jej francuskiej babki. Nie wiedziała, że w Prowansji... (więcej)
 • od 15.32zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2013-09-19
  Leo Vidal, barceloński dziennikarz śledczy, dostaje kuszącą propozycję od niejakiego Steinera, tajemniczego marszanda sztuki nowoczesnej z Sitges. W ciągu siedmiu dni ma odnaleźć zaginiony obraz Picassa. W rzeczywistości nie ma dowodów na... (więcej)
 • od 35.28zobacz oferty z 8 księgarni - premiera: 2018-03-14
  Leonor Fini na pierwsze spotkanie z surrealistami włożyła kardynalskie pończochy. Spodobało się, miała wstąpić w ich szeregi i zostać jedną z muz, ale wybrała niezależność. Zawsze na bakier z modami w sztuce i artystycznymi trendami,... (więcej)
 •   Brak ofert
  Pasjonująca, znakomicie udokumentowana książka byłego korespondenta dziennika „The New York Times” o życiu paryskich elit kulturalnych w czasach II wojny światowej. Autor bez sentymentów opisuje moralne i artystyczne wybory tych, którzy... (więcej)
 • od 28.80 zł Brak ofert - premiera: 2015-07-15
  Przejmująca historia niezwykłego romansu jednego z najwybitniejszych artystów wszech czasów Pabla Picassa i jego muzy Evy Gouel. Eva Gouel wybiera się na wystawę w Petit Palais, gdzie prezentowane są dzieła kubistów, którymi zachwyca... (więcej)
 • od 25.50 zł Brak ofert - premiera: 2015-02-18
   Opowieść o Dorze Maar (1907-1997), modelce i kochance Pabla Picassa, słynnej malarce i fotografce, odrzuconej przez kapryśnego kochanka. Pełna emocji powieść o kobiecie, która w imię miłości była zdolna do... (więcej)
 • od 12.90 zł Brak ofert
  Zderzenie dwóch osobowości o całkiem innych poglądach na życie i sztukę. Morrison i Picasso – dwóch samotnych geniuszy otoczonych tłumem wiernych poddanych i Paryż – jako sceneria ich spotkań w ostatnich dniach czerwca szalonego 1971... (więcej)

Świat Czytników — wszystko o Kindle, czytnikach i e-bookach

Nowe artykuły: