Temat: science fiction: space exploration

Znaleziono: 76 e-booków
Sortuj: wg popularnościalfabetyczniewg cenywg liczby ofert

 • -16% Hyperion
  od 35.28 zł Brak ofert - premiera: 2015-09-09
  W obliczu zbliżającej się nieuchronnie międzygalaktycznej wojny na planetę Hyperion przybywa siedmioro pielgrzymów: Kapłan, Żołnierz, Uczony, Poeta, Kapitan, Detektyw i Konsul. Mają za zadanie dotrzeć do mitycznych grobowców,... (więcej)
 • Wolna Flota – grupa skorych do przemocy Pasiarzy w czarnorynkowych okrętach wojennych – okaleczyła Ziemię i rozpoczęła kampanię piractwa i przemocy wśród planet zewnętrznych. Statki kolonizacyjne kierujące się do tysiąca nowych... (więcej)
 • od 17.94zobacz oferty z 8 księgarni - premiera: 2017-04-26
  Pierwsza polska space opera wydana w USA z rekomendacjami Nancy Kress, Mike’a Resnicka i Jacka Campbella. Bezwzględni Obcy atakują rubieże Federacji. Ludzkość została zmuszona do chaotycznego wycofania się z dziesiątków... (więcej)
 • od 37.38 zł Brak ofert - premiera: 2015-11-04
  Tajemnicze Grobowce Czasu otwierają się. W rękach Dzierzby, który się z nich wynurzył, może spoczywać los całego rodzaju ludzkiego. Wygnańcy przypuścili szturm na Hegemonię Człowieka. Stworzone przez nas Sztuczne Inteligencje... (więcej)
 • Zyskaliśmy dostęp do tysiąca gwiazd i rozpoczął się największy w dziejach wyścig do zajmowania ziemi. W miarę jak wylatują kolejne fale osadników, zaczyna zmieniać się struktura władzy w starym Układzie Słonecznym. Statki znikają... (więcej)
 • od 18.54zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2018-02-14
  NAPISANA Z ROZMACHEM, AMBITNA, PORYWAJĄCA WYOBRAŹNIĘ SPACE OPERA. Kevin J. Anderson. Wojna z Obcymi wkracza w decydującą fazę. Perspektywa rychłego zwycięstwa podsyca tlące się od dawna wewnętrzne konflikty. Politycy walczą o... (więcej)
 • od 24.75zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2018-06-20
  Jak na kogoś, kto wcale nie zamierzał naruszać kruchej równowagi sił w Układzie Słonecznym, Jim Holden zrobił to naprawdę porządnie. Choć Ziemia i Mars przestały do siebie strzelać, ich sojusz legł w gruzach. Planety zewnętrzne i... (więcej)
 • od 24.75zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2018-10-04
  Od pokoleń Układ Słoneczny – Mars, Księżyc, pas asteroidów – był pograniczem ludzkości. Aż do teraz. Obcy artefakt wykonujący swój program pod pokrywą chmur Wenus wyłonił się stamtąd, tworząc olbrzymią strukturę poza orbitą... (więcej)
 • W olbrzymiej przestrzeni między Ziemia a Jowiszem planety wewnętrzne i Pas zawiązały ostrożny i niepewny sojusz, wciąż nawiedzany przez upiory historii i uprzedzeń. Tym czasem na utraconym świecie Lakonii ukryty wróg ma nową wizję dla... (więcej)
 • od 24.75zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2018-11-29
  Oto nowe pogranicze. – Puste mieszkanie, zniknęła rodzina, to niepokojące. Ale tutaj masz pustą bazę wojskową. Myśliwce i czołgi na jałowym biegu na skraju pasa, bez kierowców i pilotów. To nie pachnie dobrze. Stało się tu coś... (więcej)
 • od 17.94zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2019-09-19
  Załoga admirała Rutty pojawia się w normalnej przestrzeni długo po zakończeniu exodusu ludzkości, po którym w Galaktyce pozostały jedynie niezliczone pola przegranych i dawno zapomnianych bitew. Na pokładach okrętów należących do... (więcej)
 • od 28.50zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2020-06-17
  Otwarto ponad tysiąc wrót do układów słonecznych rozsianych w galaktyce, ale w miarę jak ludzkość buduje swe międzygwiezdne imperium na ruinach obcych, pojawia się coraz więcej zagrożeń. James S.A. Corey – pseudonim... (więcej)
 • od 25.26zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2017-04-28
  WOJNA! Wypaloną Galaktyką wstrząsa kosmiczny konflikt, jakiego nie widziano od tysięcy lat. Zagrożone są nie tylko systemy gwiezdne, ale i całe galaktyczne Ramiona. Wojna Naporu wchodzi w decydującą fazę. Linia frontu przesuwa się w... (więcej)
 • od 16.74zobacz oferty z 8 księgarni - premiera: 2016-03-16
  Doskonała powieść science fiction rozwijająca wątki zapoczątkowane w Łatwo być bogiem. Ludzkość w połowie XXIV wieku ma za sobą gwałtowny skok cywilizacyjny, zna tysiące układów gwiezdnych i skolonizowała ponad tysiąc... (więcej)
 • od 24.87zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2019-03-06
  Pierwsza powieść nowej serii w konwencji space opera, osadzonych w całkowicie nowym uniwersum, napisana przez laureata nagrody Hugo, autora bestsellerów z listy New York Timesa: Wojna starego człowieka oraz Czerwone koszule. Naszym... (więcej)
 • od 26.95zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2018-06-15
  Blady Król powrócił, by siać śmierć i zniszczenie. Floty pozbawione galaktycznej sieci tracą ze sobą kontakt. Wydaje się, że mogą tylko bezradnie patrzeć na spustoszenie dokonywane przez Blady Zastęp. Załoga Wstążki podejmuje... (więcej)
 • od 28.70 zł Brak ofert - premiera: 2015-08-12
  Najlepsza space opera ostatnich lat, zdobywczyni wszystkich najważniejszych nagród literackich z dziedziny fantastyki. W odległej przyszłości znaczną częścią zamieszkanego kosmosu rządzi Imperium Radch, gdzie władzę absolutną... (więcej)
 • od 31.90 zł Brak ofert - premiera: 2016-08-17
  Władająca Imperium Radch Anaander Mianaai mianuje Breq kapitanem Floty, oddaje pod jej komendę potężny okręt i poleca strzec odległego układu planetarnego Athoek. W trakcie trudnej i niebezpiecznej misji Breq ledwo uchodzi z życiem z... (więcej)
 • -23% Ultima
  od 27.72zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2019-10-24
  Fascynująca powieść science fiction o eksploracji alternatywnych wszechświatów i głębokich otchłani czasu Na planecie Per Ardua krążącej wokół gwiazdy Proxima odkryto artefakty obcych - Włazy, które pozwalają ludziom pokonywać lata... (więcej)
 • od 17.94zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2020-08-25
  Długo oczekiwany prequel bestsellerowego cyklu „Pola dawno zapomnianych bitew" i początek osobnego podcyklu "Bukowski". Pierwsza polska space opera wydana w USA z rekomendacjami Davida Webera, Nancy Kress, Mike’a Resnicka, Jacka... (więcej)
 • od 16.74zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2014-08-19
  Fantastyka naukowa w najtwardszej odmianie, prawdziwa uczta dla miłośników gatunku! W połowie XXIV wieku ludzkość ma za sobą skok cywilizacyjny. W ciągu piętnastu pokoleń skolonizowano ponad tysiąc planet i zbadano kilkanaście tysięcy... (więcej)
 • od 30.50 zł Brak ofert - premiera: 2015-06-24
  Akcja książki zaczyna się dokładnie w tym momencie, w którym kończy się Krótka zwycięska wojenka, i jest kontynuacją wątków w niej rozpoczętych.  Tym razem jednak na plan pierwszy wysuwają się kwestie polityczne – jakkolwiek... (więcej)
 • od 16.84zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2017-08-18
  Pierwsza flota admirała Geary przetrwała wyprawę na niezbadane dotąd przez człowieka terytoria galaktyki, podróż która doprowadziła do odkrycia kilku obcych cywilizacji, głównie wrogich, choć jedna może stać się sojusznikiem... (więcej)
 • -40% Toy Land
  od 14.94zobacz oferty z 8 księgarni - premiera: 2016-03-16
  Genialna powieść science fiction przemycająca między wierszami elementy społeczno – politycznej kpiny. Pełna humory mieszanka fikcji i rzeczywistości, rozrywki i refleksji nad kondycją człowieka owładniętego rządzą władzy i... (więcej)
 • od 26.22zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2018-12-05
  Trzeci tom „Kronik Manticore”, serii Davida Webera i Timothy’ego Zahna, osadzonej w realiach świata Honor Harrington. Jeśli chcecie wiedzieć, co się działo przed erą słynnej bohaterki, sięgnijcie po tę książkę! Royal... (więcej)

Świat Czytników — wszystko o Kindle, czytnikach i e-bookach

Nowe artykuły: