ISBN:9788301212674

Nieśmiałość

Autor: Philip Zimbardo

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN

Stron: 292

Opłacalność: 9.35 zł/100 stron

Przezwyciężając nieśmiałość, sławimy samo życie, odkrywamy w sobie zdolność do kochania i energię życiową, której dawniej nie mieliśmy odwagi dostrzec. Takie odkrycie w nas samych, w naszych dzieciach, partnerach, przyjaciołach warte jest każdego wysiłku. P.G. Zimbardo

Książka wybitnego amerykańskiego psychologa: -wyjaśnia, czym jest nieśmiałość, jakie są przyczyny i rodzaje nieśmiałości, jaki jest osobisty świat osób nieśmiałych; -łączy psychologiczną analizę nieśmiałości z prezentacją typów osobowości i czynników zewnętrznych sprzyjających jej powstawaniu; -tłumaczy, na czym polega trudność nawiązywania bliskich kontaktów z innymi ludźmi i jaki wpływ może wywierać nieśmiałość na powstawanie problemów społecznych; -pokazuje, jak zrozumieć siebie, swoją nieśmiałość i budować poczucie własnej wartości, oraz podaje proste sposoby i strategie podnoszące efektywność społecznego funkcjonowania; -dokonuje porównań międzykulturowych programów zapobiegania nieśmiałości.

Być nieśmiałym to bać się ludzi, szczególnie tych, którzy z jakiegoś powodu są emocjonalnie zagrażający: obcych, posiadających władzę czy osób odmiennej płci. Nieśmiałość jest problemem psychicznym i może okaleczyć człowieka w takim samym stopniu, jak kalectwo fizyczne. Można jednak i należy ją przezwyciężyć!

Autor książki służy profesjonalną i przyjacielską radą. W sposób niezwykle atrakcyjny łączy psychologiczną analizę nieśmiałości z prezentacją typów osobowości i czynników zewnętrznych sprzyjających jej powstawaniu.

Najlepsza cena: LitRes
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.15 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 27.30 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
27.30 zł litres.pl
mobi epub
od 4.92 zł
(dostęp online)
29.25 zł ibuk.pl
mobi epub
od 28.08 zł
(dla stałych klientów)
31.20 zł ebookpoint.pl
mobi epub
33.07 zł ebuczek.pl
mobi epub
34.71 zł swiatebookow.pl
mobi epub
35.16 zł gandalf.com.pl
mobi epub
  23.40 zł
w programie Nexto Premium
36.27 zł nexto.pl
mobi
35.10 zł zinamon.pl
epub
35.10 zł zinamon.pl

Philip Zimbardo - inne e-booki

E-booki podobne do "Nieśmiałość"