ISBN:9788308056332

Sońka

Autor: Ignacy Karpowicz

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Opłacalność: 8.12 zł/100 stron

W życiu Sońki wszystko skończyło się dawno, dawno temu, wraz z wojną. Przeżyła i poczuła wtedy tyle, że później już ani żyła, ani czuła, mając jedynie wspomnienia i psią obrożę z gotyckim napisem. Przypadkowe spotkanie przy wiejskiej drodze daje początek opowieści, która wreszcie może zostać wysłuchana.

Powiernikiem Sońki zostaje Igor — wzięty reżyser teatralny — który niespodziewanie znalazł się gdzieś poza zasięgiem sieci komórkowych. Na bieżąco przekształca historię staruszki w sztukę teatralną, tworząc własną wersję wydarzeń. A kiedy zdawać by się mogło, że wyczerpał już limit pomysłów, w wiejskiej chacie pojawia się Ignacy, o którym Igor uporczywie próbował zapomnieć… 

Sońka to wielka, ale kameralna, prosta, choć niełatwa, wyciszona, lecz kipiąca emocjami, pacyfistyczna, a jednocześnie brutalna historia przepełniona miłością. Autor wykorzystuje konwencję romansu wojennego, by opowiedzieć o  kiedyś i teraz; o tu i tam; o piekle i raju pamięci.  

Ignacy Karpowicz po raz kolejny zaskakuje, jeszcze bardziej zachwyca i udowadnia, że po sukcesach Balladyn i romansów oraz ości na dobre wszedł do literackiej superligi.

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
16.89 zł publio.pl
mobi epub
od 18.25 zł
(dla stałych klientów)
20.28 zł ebookpoint.pl
mobi epub
20.28 zł litres.pl
mobi epub
20.88 zł gandalf.com.pl
mobi epub
22.10 zł ibuk.pl
mobi epub
23.40 zł swiatebookow.pl
mobi epub
23.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  15.60 zł
w programie Nexto Premium
26.00 zł nexto.pl
mobi epub
27.99 zł woblink.pl
mobi
23.40 zł zinamon.pl
epub
23.40 zł zinamon.pl

Ignacy Karpowicz - inne e-booki

E-booki podobne do "Sońka"