ISBN:9788310130990

Duża kieszeń na kłopoty

Autor: Agata Mańczyk

Wydawnictwo: NASZA KSIĘGARNIA

Stron: 352

Opłacalność: 5.96 zł/100 stron

Oszczędzasz: 22%

W czasie deszczu dzieci się nudzą. Nie inaczej jest w przypadku czwórki buntowniczych nastolatków: Grety, Poli, Gutka i Nikodema. Spędzają właśnie wakacje nad Bałtykiem i oczywiście od kilkunastu dni nieprzerwanie leje.

Poznają się przypadkiem, nie mają ze sobą wiele wspólnego, ale połączy ich wspólny cel – zdobyć pieniądze. Trzeba przecież czymś się zająć w to dżdżyste lato. Tak oto rozpoczyna się zwariowana przygoda, konflikty z gangsterami, z miejscowymi i z kim się da, a także przyjaźnie i pierwsze miłości. Przede wszystkim jednak przeżyte perypetie pozwolą każdemu z młodych bohaterów lepiej poznać samego siebie i zrozumieć co tak naprawdę jest w życiu ważne.

Wartka akcja, niespodziewane wydarzenia, fabuła trzymająca w napięciu. Doskonała lektura na wakacje, nie tylko deszczowe.

Agata Mańczyk – skończyła studia na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, współpracowała z czasopismem „Filipinka”, była nauczycielem języka polskiego w szkole dla trudnej młodzieży, prowadzi warsztaty pisarskie dla dzieci. Jest mamą trójki szalonych dzieciaków, o wyczynach których planuje napisać książkę, a także właścicielem, ale przede wszystkim przyjaciółką, niezwykłego psa – Polskiego Owczarka Nizinnego. Swój czas dzieli między opiekę nad dziećmi, pisanie książek, spacery z psem a czytanie, rysowanie i piątkowe spotkania z przyjaciółmi. Praca i zabawa z dziećmi dają jej ogromną satysfakcję. Lubi organizować zabawy w terenie na urodzinowe przyjęcia, czytać o smokach i elfach, pić kawę, jeść czekoladę, jeździć na rowerze i na wrotkach, oglądać bajki ze swoimi dziećmi.

Fascynują ją wampiry, stara Warszawa i filmy Giuseppe Tornatore. Ogromnym sentymentem darzy Mazury, gdzie spędziła wiele magicznych chwil, i Śląsk, skąd pochodzi jej mąż i gdzie poznała wielu niezwykłych ludzi. Z chandrą i zmęczeniem walczy, słuchając piosenek Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory. Kolekcjonuje pocztówki ze staruszkami z różnych stron świata. Na początku szkoły podstawowej postanowiła, że będzie pisarką, a teraz już wie, że nie ma przed tym ucieczki – niewiele jest rzeczy w życiu, które sprawiają jej taką frajdę, jak pisanie książek.

Agata Mańczyk jest autorką książek dla młodzieży (m.in. „Jajecznica na deszczówce”, „Pierwsza noc pod gołym niebem”, „Facet z prostą instrukcją obsługi”, „Duża kieszeń na kłopoty”, „Rupieciarnia na końcu świata”) i dla dorosłych (seria „Huczmiranki”).

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.14 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 20.98 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 18.88 zł
(dla stałych klientów)
20.98 zł ebookpoint.pl
mobi epub
21.99 zł inverso.pl
mobi epub
22.33 zł litres.pl
mobi epub
22.41 zł gandalf.com.pl
mobi epub
22.87 zł ibuk.pl
mobi epub
24.48 zł swiatebookow.pl
mobi epub
24.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  16.14 zł
w programie Nexto Premium
25.02 zł nexto.pl
mobi epub
26.90 zł woblink.pl
mobi epub
26.90 zł publio.pl

Agata Mańczyk - inne e-booki

E-booki podobne do "Duża kieszeń na kłopoty"