ISBN:9788310130990

Duża kieszeń na kłopoty

Autor: Agata Mańczyk

Wydawnictwo: NASZA KSIĘGARNIA

Opłacalność: 7.64 zł/100 stron

W czasie deszczu dzieci się nudzą. Nie inaczej jest w przypadku czwórki buntowniczych nastolatków: Grety, Poli, Gutka i Nikodema. Spędzają właśnie wakacje nad Bałtykiem i oczywiście od kilkunastu dni nieprzerwanie leje.

Poznają się przypadkiem, nie mają ze sobą wiele wspólnego, ale połączy ich wspólny cel – zdobyć pieniądze. Trzeba przecież czymś się zająć w to dżdżyste lato. Tak oto rozpoczyna się zwariowana przygoda, konflikty z gangsterami, z miejscowymi i z kim się da, a także przyjaźnie i pierwsze miłości. Przede wszystkim jednak przeżyte perypetie pozwolą każdemu z młodych bohaterów lepiej poznać samego siebie i zrozumieć co tak naprawdę jest w życiu ważne.

Wartka akcja, niespodziewane wydarzenia, fabuła trzymająca w napięciu. Doskonała lektura na wakacje, nie tylko deszczowe.

Agata Mańczyk – skończyła studia na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, współpracowała z czasopismem „Filipinka”, była nauczycielem języka polskiego w szkole dla trudnej młodzieży, prowadzi warsztaty pisarskie dla dzieci. Jest mamą trójki szalonych dzieciaków, o wyczynach których planuje napisać książkę, a także właścicielem, ale przede wszystkim przyjaciółką, niezwykłego psa – Polskiego Owczarka Nizinnego. Swój czas dzieli między opiekę nad dziećmi, pisanie książek, spacery z psem a czytanie, rysowanie i piątkowe spotkania z przyjaciółmi. Praca i zabawa z dziećmi dają jej ogromną satysfakcję. Lubi organizować zabawy w terenie na urodzinowe przyjęcia, czytać o smokach i elfach, pić kawę, jeść czekoladę, jeździć na rowerze i na wrotkach, oglądać bajki ze swoimi dziećmi.

Fascynują ją wampiry, stara Warszawa i filmy Giuseppe Tornatore. Ogromnym sentymentem darzy Mazury, gdzie spędziła wiele magicznych chwil, i Śląsk, skąd pochodzi jej mąż i gdzie poznała wielu niezwykłych ludzi. Z chandrą i zmęczeniem walczy, słuchając piosenek Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory. Kolekcjonuje pocztówki ze staruszkami z różnych stron świata. Na początku szkoły podstawowej postanowiła, że będzie pisarką, a teraz już wie, że nie ma przed tym ucieczki – niewiele jest rzeczy w życiu, które sprawiają jej taką frajdę, jak pisanie książek.

Agata Mańczyk jest autorką książek dla młodzieży (m.in. „Jajecznica na deszczówce”, „Pierwsza noc pod gołym niebem”, „Facet z prostą instrukcją obsługi”, „Duża kieszeń na kłopoty”, „Rupieciarnia na końcu świata”) i dla dorosłych (seria „Huczmiranki”).

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas

Agata Mańczyk - inne e-booki

E-booki podobne do "Duża kieszeń na kłopoty"