ISBN:9788324224982

Zimne opowiadania

Autor: Virgilio Pinera

Wydawnictwo: Universitas

Oszczędzasz: 35%

Legenda i klasyk literatury kubańskiej XX wieku nareszcie po polsku!

 

Zimne opowiadania i Ten, który przyszedł mnie zbawić Virgilia Piñery to jedyne wydane za jego życia tomy opowiadań, zawierające najsłynniejsze teksty autora. Czytelnik znajdzie tu historię mieszkańców pewnego miasteczka, którzy wykrawali sami z siebie mięsne filety; prezydenta, którego zastąpiła kukła; błazna, który ośmieszył wszystko, przez co musiał zginąć; sadystycznego filantropa – i jeszcze czterdzieści dwie inne postacie. Piñera uprawiał prozę utrzymaną w tonie absurdu i groteski, surrealistyczną i pełną czarnego humoru, nie stronił od ciętej satyry i czasami skręcał w stronę bardzo specyficznej fantastyki. Autor zdaje się nie wiedzieć, co to konwencja. Jego opowiadania prowokują i pozwalają zanurzyć się w niesamowitym świecie piñerowskiej wyobraźni, w jego fascynacjach i obsesjach.

 

Virgilio Piñera (1912–1979), dramaturg i prozaik, przed rewolucją castrowską związany z literackim światkiem Kuby i Argentyny, sławą i uznaniem cieszył przez kilka raptem lat. Prześladowany za orientację seksualną został objęty całkowitym zakazem publikacji na Kubie i dopiero pośmiertnie zyskał międzynarodowe uznanie jako jeden z najwybitniejszych twórców literatury latynoskiej ubiegłego wieku.

 

Seria „Las Américas: nieznana klasyka literatury latynoskiej” prezentować będzie wybitne dzieła pisarzy z Ameryki Łacińskiej, nigdy wcześniej nie wydane w Polsce.

 

Najlepsza cena: Zinamon
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 9.10 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
  8.40 zł
w programie Nexto Premium
13.02 zł nexto.pl
epub pdf
9.84 zł gandalf.com.pl
mobi epub
9.91 zł ebuczek.pl
epub pdf
od 4.92 zł
(dostęp online)
11.20 zł ibuk.pl
mobi epub
18.00 zł woblink.pl
epub
9.10 zł zinamon.pl
pdf
9.10 zł zinamon.pl
pdf
9.52 zł vagabook.pl
epub
11.06 zł litres.pl

E-booki podobne do "Zimne opowiadania"