ISBN:9788325573171

Ryzyko operacyjne w naukach o zarządzaniu

Autor: Iwona Staniec, Janusz Zawiła-Niedźwiecki

Wydawnictwo: C. H. Beck

Chcesz zapewnić ciągłość działania swojej firmie – naucz się zarządzać ryzykiem operacyjnym

Ryzyko operacyjne jest obecnie nieodłącznym elementem funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. Zarządzanie nim wymaga nowego podejścia, uwzględniającego jego wieloaspektowość oraz problemy z dostępem do danych umożliwiających modelowanie i analizę. Aby ocenić tego rodzaju ryzyko, trzeba przeprowadzić analizę zagrożeń naruszających bezpieczeństwo:

  • procesowe,
  • środowiskowe,
  • pracy,
  • fizyczne,
  • osobowe,
  • informacji, w tym funkcjonujących systemów informatycznych.

Książka przedstawia przegląd czynników wpływających na powstawanie ryzyka operacyjnego oraz zasad zarządzania nim i celowego wpływania na nie. Zawiera zarówno podejście teoretyczne: definicje pojęć, klasyfikacje, metody kwantyfikacji, mechanizmy materializowania się ryzyka, jak i przykłady praktyczne ukazujące zagrożenia, na które narażone jest przedsiębiorstwo, oraz drogi zaradzenia nim. W opracowaniu zawarte są również rozważania dotyczące kompleksowego zarządzania ciągłością działania. Książka jest rozwinięciem wcześniejszej publikacji pt. „Zarządzanie ryzykiem operacyjnym” wydanej przez Wydawnictwo C.H.Beck w 2008 roku. Poza aktualizacją treści wprowadzono nowe zagadnienia, np. zarządzanie ryzykiem w projektach.
Publikacja jest podręcznikiem przeznaczonym dla studentów uczelni technicznych i ekonomicznych, kierunków: Zarządzanie oraz Zarządzanie i inżynieria produkcji do przedmiotów związanych z zarządzaniem operacyjnym, ryzykiem operacyjnym oraz bezpieczeństwem tak procesów produkcyjnych, jak i IT. Może też stanowić znakomitą pomoc dla praktyków stających w obliczu potrzeby utrzymania ciągłości działania swoich firm i ograniczenia związanego z tym ryzyka.
Zespół autorski tworzą pracownicy naukowi i wykładowcy Wydziałów Zarządzania Politechnik Łódzkiej i Warszawskiej oraz Akademii Leona Koźmińskiego.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.36 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 66.30 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
79.00 zł empik.pl
pdf
66.30 zł gandalf.com.pl
pdf
67.15 zł onepress.pl
pdf
od 60.44 zł
(dla stałych klientów)
67.15 zł ebookpoint.pl
pdf
72.68 zł ibuk.pl
pdf
  47.40 zł
w programie Nexto Premium
73.47 zł nexto.pl
pdf
75.05 zł swiatebookow.pl
pdf
79.00 zł virtualo.pl
pdf
79.00 zł legimi.com

Iwona Staniec - inne e-booki

Janusz Zawiła-Niedźwiecki - inne e-booki

E-booki podobne do "Ryzyko operacyjne w naukach o zarządzaniu"