ISBN:9788326446030

Bezpieczeństwo ekonomiczne. Wyzwania dla zarządzania państwem

Autor: Konrad Raczkowski

Wydawnictwo: Wolters Kluwer SA

Stron: 432

Opłacalność: 12.91 zł/100 stron

Monografia Bezpieczeństwo ekonomiczne. Wyzwania dla zarządzania państwem to udana próba wieloaspektowego podejścia do tytułowego zagadnienia. Bezpieczeństwo ekonomiczne rozpatrywane jest na gruncie różnych dyscyplin naukowych. Przede wszystkim jest to ekonomia, ale także prawo, politologia i nauki o zarządzaniu.

Pracę charakteryzuje ogromna aktualność. Dotyczy ona ekonomii i mechanizmu rynkowego w świetle kryzysu finansowego, percepcji bezpieczeństwa ekonomicznego oraz wyzwań stojących przed zarządzaniem tym bezpieczeństwem; następnie zagrożeń i konsekwencji globalnego kryzysu finansowego i związanego z tym zarządzania stabilnością rynku finansowego, europejskiej optymalizacji rozwoju gospodarczego oraz współzależności, jakie występują pomiędzy prowadzoną polityką zagraniczną oraz gospodarką nieoficjalną a bezpieczeństwem ekonomicznym. Ponadto omawia prawne uwarunkowania bezpieczeństwa ekonomicznego, w tym zmiany podatków i ich pobór, a także ubezpieczenia społeczne w kontekście bezpieczeństwa socjalnego obywateli.

Tak rozległy obszar dociekań naukowych powoduje, że monografia jest nie tylko dziełem naukowym, ale może pełnić rolę podręcznika adresowanego do studentów kierunku bezpieczeństwo i pokrewnych, jak również studentów ekonomii, zarządzania i nauk o politykach publicznych.

Prof. dr hab. Barbara Kożuch
Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.30 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 55.76 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
57.23 zł ebuczek.pl
mobi epub
57.23 zł ebuczek.pl
epub pdf
  40.46 zł
w programie Nexto Premium
62.72 zł nexto.pl
mobi epub
67.44 zł empik.pl
epub pdf
67.44 zł virtualo.pl
epub pdf
79.00 zł legimi.com
pdf
55.76 zł ibuk.pl
pdf
57.06 zł gandalf.com.pl
pdf
61.20 zł zinamon.pl
pdf
68.00 zł swiatebookow.pl

Konrad Raczkowski - inne e-booki

E-booki podobne do "Bezpieczeństwo ekonomiczne. Wyzwania dla zarządzania państwem"