ISBN:9788326448560

Przepadek przedmiotów i korzyści pochodzących z przestępstwa

Autor: Ewa M. Guzik-Makaruk

Wydawnictwo: Wolters Kluwer

Publikacja jest pierwszą w polskiej literaturze przedmiotu pozycją, która w sposób wyczerpujący przedstawia problematykę pozbawiania sprawców przedmiotów i korzyści uzyskanych z przestępstw.

Autorzy - na podstawie wielopłaszczyznowych badań przeprowadzonych w środowisku sędziów i prokuratorów - dokonują oceny wprowadzonych do kodeksu karnego rozwiązań, pozbawiających sprawcę korzyści, a tym samym wskazujących na nieopłacalność przestępstwa.

Opracowanie przeznaczone jest przede wszystkim dla sędziów, prokuratorów, radców prawnych, komorników sądowych oraz pracowników i słuchaczy Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Powinno być także pomocne studentom prawa, aplikantom zawodów prawniczych oraz pracownikom naukowym.

"W książce poruszono tematykę niezwykle aktualną, stanowiącą poważne wyzwanie dla wymiaru sprawiedliwości. Problem fi nansowej rekompensaty za czyny popełnione przez sprawców przestępstw stanowi przedmiot niezwykle burzliwych dyskusji, zarówno wśród przedstawicieli organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości, jak i w kręgach nieprofesjonalistów. Stąd publikacja zasługuje na szczególną rekomendację, tym bardziej, że nie została ona zawężona do zagadnień krajowych, przeciwnie jej Autorzy odwołują się do bogatych doświadczeń europejskich".

Prof. nadzw. dr hab. Wiesław Pływaczewski
Najlepsza cena: Świat Ebooków
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.53 zł

Znaleziono 3 ofert ebooków od 96.51 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
101.59 zł empik.pl
epub pdf
101.59 zł virtualo.pl
epub
96.51 zł swiatebookow.pl

Ewa M. Guzik-Makaruk - inne e-booki

E-booki podobne do "Przepadek przedmiotów i korzyści pochodzących z przestępstwa"