ISBN:9788326837203

Spinalonga

Autor: Małgorzata Gołota

Wydawnictwo: Agora

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 19.90 zł.

Oszczędzasz: 20%

O reportażu „Spinalonga”; autor: Małgorzata Gołota; wydawnictwo: Agora [e-book do pobrania w formacie epub i kindle mobi]:

- Czy wiecie, kim są hanseni?
- Dlaczego tak nazywa się osoby dotknięte trądem, tajemniczą chorobą od wieków towarzyszącą ludzkości?

Trąd piętnuje i wyklucza chorych z ich środowiska – rodziny, przyjaciół, wioski czy miasteczka. W Biblii ta choroba jest karą za grzechy. Trąd kojarzy się z przeszłością, ale dzisiaj wciąż stanowi piętno, podobnie jak uchodźstwo, bezdomność, niepełnosprawność czy bieda. Trędowaci mają pragnienia takie jak każda grupa wykluczona. „Chcielibyśmy być kochani i akceptowani jako ludzie, którym przytrafiło się nieszczęście. Nie chcemy być zjawiskiem, innym gatunkiem człowieka. Mamy te same sny co wy” – mówił Epaminondas Remoundakis, jeden z mieszkańców leprozorium na Spinalondze.

Reportaż „Spinalonga”; autor: Małgorzata Gołota; wydawnictwo: Agora [e-book do pobrania w formacie epub i kindle mobi] – rekomendacje:
„Małgorzata Gołota zebrała poruszające świadectwa i historie osób dotkniętych trądem. Jej książka otwiera czytelnikom oczy na nieznany świat, świat, który – wydawałoby się – dawno przeminął. Koniecznie trzeba przeczytać” – Janina Ochojska

„Im mocniejsze światło słoneczne, tym głębszy cień. I to jest opowieść wprost z cienia, który wciąż zalega w pamięci słonecznej Krety. Poruszająca, wspaniała robota reporterska, ale i bolesne memento na «czas zarazy». Wszak średniowiecze to nie epoka, to stan umysłu. Polecam!” – Paulina Młynarska

Patronat medialny TOK FM

Reportaż „Spinalonga” [e-book do pobrania w formacie epub i kindle mobi] – fragment:
„Każdy list, który opatrzono pieczęcią z literą «D», budzi zainteresowanie sąsiadów. Już prawie zapomnieli o tym, że kogoś z tej rodziny dopadła klątwa, że ten ktoś żyje teraz na Spinalondze. Listy mogą przychodzić od różnych adresatów, ale ten z literką «D» na pewno nadano w kolonii. «D» znaczy «zdezynfekowany». Sąsiedzi znów nieżyczliwie patrzą na tę rodzinę. To boli tak bardzo, że w końcu jej członkowie proszą chorego, by więcej do nich nie pisał. Nie przyjmą go też, gdy – po wynalezieniu skutecznej terapii na trąd – z radością wróci do domu. To już nie będzie jego dom. Powiedzą mu to w progu i go odeślą. Nie interesuje ich, dokąd pójdzie, choć sami czasem działają wbrew sobie. Nie mają wyboru. Życie w jednym domu z trędowatym wykluczyłoby ich z lokalnej społeczności. Nikt nie dałby im pracy. Z czego mieliby się utrzymać? Jak wydać córki za mąż i jak znaleźć synom żony? Lepiej wyrzec się jednego członka rodziny niż skazać ją całą na wieczną samotność i poniżenie”.

O Autorce:
Małgorzata Gołota – dziennikarka Radia TOK FM i Wirtualnej Polski. Autorka serii podcastów ekologicznych „Koniec świata” i „Klimat zmian”. W 2018 r. rzeczniczka prasowa kampanii „Kocham. Szanuję” dedykowanej tysiącom polskich kobiet doświadczających przemocy domowej. Współautorka książki „Krótka ulica, długa historia. Próżna, Plac Grzybowski i okolice”. Lektorka i głos wielu audiobooków.

Najlepsza cena: Publio
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.16 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 23.99 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
23.99 zł publio.pl
mobi epub
25.49 zł ibuk.pl
mobi epub
26.40 zł gandalf.com.pl
mobi epub
27.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
od 26.99 zł
(dla stałych klientów)
29.99 zł ebookpoint.pl
mobi epub
29.99 zł virtualo.pl
mobi epub
29.99 zł bezdroza.pl

Małgorzata Gołota - inne e-booki

E-booki podobne do "Spinalonga"