Związek Żydowskich Policjantów

Autor: Michael Chabon

Wydawnictwo: WAB

 

Przewrotny czarny kryminał osadzony w żydowskiej kolonii na zaśnieżonej Alasce! Do jego ekranizacji przymierzają się sami bracia Cohen.

Żydowscy wygnańcy z Europy ogarniętej drugą wojną światową osiedlili się na Alasce. W 1948 roku dołączyli do nich Żydzi, którzy przegrali walkę o Erec Israel i zostali wyrzuceni z Palestyny. Amerykański Kongres przyznał jednak Żydom prawa do Kolonii Sitka tylko na 60 lat, który to termin właśnie upływa i niebawem alaskańscy Żydzi znów staną się bezdomni.

W okręgu Sitka dochodzi do tajemniczego morderstwa. Śledztwo prowadzi detektyw Landsman, a tropy wiodą do zdumiewającego spisku, wykraczającego daleko poza Alaskę i Amerykę. Zgodnie z klasycznymi regułami gatunku kryminał Chabona pełen jest zwrotów akcji, tajemniczych kobiet, gangsterów, strzelanin i miejsc będących czymś innym niż wydaje się na pierwszy rzut oka. Ale Chabon to pisarz na wskroś oryginalny, który te ramy wypełnia po swojemu, tworząc niepowtarzalną galerię postaci. Dowcipnie i ze swadą opowiada przy tym zarówno o niezwykłej kolonii Sitka, jak i o całym narodzie wybranym, przypominając przewrotnie, że robienie na złość sobie, innym i światu jest ulubioną rozrywką i dziedzictwem Landsmana oraz jego ludu.

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
27,90 zł virtualo.pl
mobi epub
29,38 zł gandalf.com.pl
mobi epub
33,99 zł ibuk.pl
mobi epub
36,00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
37,98 zł publio.pl
mobi epub
  23,99 zł
w programie Nexto Premium
37,99 zł nexto.pl
mobi epub
37,99 zł swiatebookow.pl
mobi epub
od 35,99 zł
(dla stałych klientów)
39,99 zł ebookpoint.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
39,99 zł legimi.com
mobi
36,00 zł zinamon.pl
epub
36,00 zł zinamon.pl

Michael Chabon - inne e-booki

E-booki podobne do "Związek Żydowskich Policjantów"