Fura porad od kierowców dla kierowców. Zwolnij, przeczytaj, jedź dalej…
  • Sprawdzone sposoby na bezpieczną jazdę od Michała Kościuszko
  • Niecodzienne patenty na codzienne sytuacje najpopularniejszych polskich motoblogerów
  • Poradnik dla odpowiedzialnych kierowców, napisany przez odpowiedzialnych kierowców
Michał Kościuszko oraz siedmioro polskich motoblogerów przelało swoje doświadczenie na papier. Dlaczego poprosiliśmy ich o stworzenie takiego poradnika? Bo chcemy uświadomić Ci, jakie zagrożenia czyhają na drodze i co możesz zrobić, by je przewidzieć, rozpoznać, a potem uniknąć niebezpiecznych sytuacji. W środku znajdziesz praktyczne rady w postaci tekstowej oraz linki doinstruktażowych filmów online. Wszystko po to, byś stał się jeszcze lepszym, bardziej świadomym i bezpieczniej prowadzącym kierowcą.

Szczęśliwej drogi, już czas!

Ty, ja, on, ona, tamten pan i ta pani — wszyscy jesteśmy kierowcami. Nierzadko my, Polacy, uważamy samych siebie za kierowców dobrych, rozsądnych i takich, z którymi pasażerowie mogą czuć się w pełni bezpiecznie. Z drugiej strony, na naszych drogach rokrocznie ginie kilka tysięcy ludzi, a wielokrotnie więcej doznaje ciężkich obrażeń ciała. Małe miasteczko pechowych pieszych, rowerzystów oraz zmotoryzowanych. Prawda jest taka, że wypadek może zdarzyć się każdemu. Nawet w najbardziej — wydawałoby się — bezpiecznej sytuacji, z najbardziej błahego powodu...

Niecodzienny Poradnik Codziennej Jazdy to nie tylko książka. To projekt, w którym uczestniczyło wielu polskich kierowców. Powstała wokół niego społeczność internautów, których cenne uwagi stały się elementem nie tylko książki, ale również wymiany wiedzy w internecie.
Zachęcamy do dalszej dyskusji pod #NiecodziennyPoradnik!