ISBN:9788328702936

Chiny bez makijażu

Autor: Marcin Jacoby

Wydawnictwo: MUZA SA

Stron: 392

Opłacalność: 6.14 zł/100 stron

Subiektywny obraz Chin, ale pozbawiony stereotypów, uproszczeń i uprzedzeń. Jaki naprawdę jest ten ogromny kraj?

To obowiązkowa lektura dla wszystkich, którzy pragną wgryźć się głęboko w „chińskość” i zrozumieć, co może w niej tak fascynować. To również odważne spojrzenie na współczesne Państwo Środka i jego kierunki rozwoju w nowym millennium.

Czy Chiny to archaiczna dyktatura gnębiąca swoich obywateli, czy może nowa potęga ekonomiczna? Lider innowacji czy moloch o zapadłych wioskach i tysiącach robotników pracujących w pocie czoła w fabrykach? Czy coś łączy dawne cesarstwo i dzisiejszą młodocianą potęgę, czy istnieją jakieś cechy wspólne pomiędzy pradawną cywilizacją, gdzie niemal wszystko wynaleziono na długo przed Europą, a krajem tanich podróbek, na które wielu z nas patrzy z góry? Jacy ludzie żyją w tym najludniejszym państwie na ziemi? Czy stanowią jednolitą masę, czy są mozaiką narodów, języków i kultur? W co wierzą, jakie mają zmartwienia? Jakie wyzwania stawia przed nimi nowoczesność?

Marcin Jacoby jest doktorem sinologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jego książka to subiektywny przewodnik pewnego Polaka po chińskiej kulturze i chińskiej współczesności. Autor nie zapomina przy tym o głębszym kontekście historycznym i kulturowym, bo tylko w ten sposób można wznieść się ponad uproszczenia i stereotypy i zastanowić się, jaki w rzeczywistości jest ten wielki kraj.

Najlepsza cena: Bezdroża
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.13 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 24.05 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
24.05 zł bezdroza.pl
mobi epub
od 21.65 zł
(dla stałych klientów)
24.05 zł ebookpoint.pl
mobi epub
24.88 zł vagabook.pl
mobi epub
25.39 zł ebuczek.pl
mobi epub
25.52 zł ibuk.pl
mobi epub
27.42 zł gandalf.com.pl
mobi epub
28.39 zł swiatebookow.pl
mobi epub
31.90 zł woblink.pl
mobi
25.50 zł zinamon.pl
epub
25.50 zł zinamon.pl

Marcin Jacoby - inne e-booki

E-booki podobne do "Chiny bez makijażu"