ISBN:9788362808175

Przygoda Dorotki i pszczółki Bzum-Bzum

Autor: Mirosław Souczek

Wydawnictwo: O-Press

Stron: 18

Opłacalność: 19.89 zł/100 stron

Drodzy Rodzice,

Przedstawiamy Wam pierwszą z serii bajek edukacyjnych dla Waszych pociech. Opowiada ona o historii pewnej znajomości - małej dziewczynki Dorotki i pszczółki Bzum-Bzum.

Dzieci, a także większość dorosłych, panicznie boi się pszczół. Lęk przed użądleniem sprawia, że często zachowujemy się wobec nich agresywnie – machamy rękami starając się je odgonić, wykonujemy gwałtowne ruchy, uciekamy, staramy się je zabić. Z naszego punktu widzenia są to ruchy obronne. Ale z punktu widzenia pszczół nasze działania mogą, i pewnie są odbierane, jako zagrożenie ich życia. I właśnie wtedy żądlą, w obronie własnego życia. Najgorsze jest to, że zachowujemy się tak w obecności naszych pociech, a dla nich jesteśmy przecież najważniejszym wzorcem do naśladowania. A przecież pszczoły to takie pożyteczne, pracowite i mądre owady.

Mamy nadzieję, że jeśli my i nasze dzieci poznamy trochę lepiej ich życie i pracę , nasze zachowanie i stosunek do tych owadów ulegną zmianie. Tak wiele im przecież zawdzięczamy. O tym właśnie jest nasza bajka.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 2 ofert ebooków od 3.58 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 3.22 zł
(dla stałych klientów)
3.58 zł ebookpoint.pl
mobi epub
  2.51 zł
w programie Nexto Premium
3.90 zł nexto.pl

Mirosław Souczek - inne e-booki

E-booki podobne do "Przygoda Dorotki i pszczółki Bzum-Bzum"