Świadome rodzicielstwo

Autor: Ewa D. Białek

Wydawnictwo: Instytut Psychosyntezy

Czy jako Rodzic zdajesz sobie sprawę, że dziecko jest jak nasionko, w którym zawarty jest cały potencjał wzrostu? To od Ciebie zależy zdrowe wspieranie jego rozwoju poprzez kochającą obecność i wydobywanie z niego, co w nim zawarte, poprzez tworzenie sprzyjającej atmosfery. Na pewno pragniesz dla swego dziecka lepszej przyszłości w lepszym świecie.

Wyobraź sobie, jak wyglądałby świat, gdyby wszystkie dzieci, a następnie dorośli, realizowali swe talenty i dary. Jak wyglądałyby rodziny, relacje międzyludzkie, środowisko, gdyby każdy dbał o wydobywanie tego, co najlepsze? Jak wyglądałoby społeczeństwo złożone ze zrealizowanych i realizujących się osób, gdzie każdy mógłby wyrażać to, co posiada, o czym marzy dla dobra siebie i innych?

Ta książka-poradnik (w postaci praktycznych zadań do własnego wykonania i refleksji) przeznaczona jest dla rodziców, dla uświadomienia ich bezprecedensowej roli wspierania zdrowia we wszystkich jego wymiarach, aby nie było "za późno" – dla siebie, innych i świata.

Świadome wychowanie jest wspieraniem naturalnego rozwoju dziecka, śledzeniem skutków zdrowotnych własnych działań na zrównoważony rozwój, dawaniem psychicznej podpory. Dziecko potrzebuje bowiem punktów oparcia dla własnego przeżywania i rozumienia świata, pozwalając na pełny rozkwit i dojrzałość.

Rozwój dziecka, zwłaszcza psychoduchowy musi być podstawowym wyznacznikiem zachowań świadomych roli rodziców. Ich wpływ jest bowiem czynnikiem w pewnym sensie nieodwracalnym, określającym dalekosiężne skutki. Dlatego też ogromnie istotnym jest edukacja siebie, obserwacja swoich poczynań, słów (kolejna książka Słowo jako energia), intencji, energii wypowiadanego słowa, aby „przede wszystkim nie szkodzić”.

Jak z tego wynika, rodzicielstwo jest ogromną odpowiedzialnością za skutki swoich działań na pokolenia. Jest oddziaływaniem myśli, emocji i czynów, swojego ja, w każdej sekundzie, minucie, godzinie, latach życia – na lata i życie dziecka oraz jakość społeczeństwa i świata.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 13,00

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
13,00 zł ibuk.pl
mobi epub pdf
13,03 zł gandalf.com.pl
mobi epub pdf
13,60 zł vagabook.pl
mobi epub pdf
17,80 zł swiatebookow.pl
mobi epub pdf
  12,60 zł
w programie Nexto Premium
21,00 zł nexto.pl
mobi epub
20,00 zł litres.pl
mobi epub
14,90 zł
(z kodem prom.)
23,00 zł woblink.pl
mobi
18,00 zł zinamon.pl
epub
18,00 zł zinamon.pl
pdf
18,00 zł zinamon.pl

Ewa D. Białek - inne e-booki

E-booki podobne do "Świadome rodzicielstwo"