Preparator

Autor: Hubert Klimko-Dobrzaniecki

Seria wydawnicza: Seria Na F/Aktach

Wydawnictwo: Od deski do deski

Oszczędzasz: 32%

Przebieracz i obmacywacz trupów, zimny doktor, preparator, czyli ten, kto przygotowuje zwłoki przed pochówkiem. Praca, którą para się główny bohater powieści, otrzymała różne eufemistyczne nazwy, bo stanowi tabu.Ktoś musi ją wykonywać, ale ludzie nie chcą o tym na co dzień pamiętać, brzydzą się. Tytułowy preparator dobrze wie, że jest naznaczony społecznym piętnem – i coraz bardziej popada w osamotnienie.

 

W świecie, w którym żyje, każdy nosi w sobie złość. Wycofany ojciec, zrzędliwa matka z wiecznymi pretensjami, apodyktyczna siostra, nieszczęśliwa w małżeństwie żona. Na życie składają się żal, poczucie straty, niezadowolenie. Gdzieś tam rodzi się zło…

 

Seria Na F/Aktach to dokumentalne powieści najlepszych współczesnych polskich pisarzy. Powieści niezwykłe, oparte na prawdziwych wydarzeniach. Autorzy, na podstawie dokumentów, doniesień z sal sądowych oraz zeznań i artykułów prasowych, stworzyli sfabularyzowane historie głośnych zbrodni, które popełniono w ciągu ostatnich dekad. Prawdziwe historie i obraz społeczeństwa tworzą swoisty reportaż z polskiej codzienności, który porywa czytelnika w świat tamtych wydarzeń.

 

 

Hubert Klimko-Dobrzaniecki (ur. 1967)

 

Pisarz i poeta, był mimem i nowicjuszem u palotynów. Studiował teologię, filozofię i filologię islandzką. Mieszkał w Polsce, w Islandii i w Austrii.

 

Przedstawia świat, pokazując jego tkankę nerwową. To głębsze spojrzenie daje czytelnikowi obraz prawdziwy, smutny, czasem nieprzyjemny. Przemyśleć trzeba go już samemu, autor nie podpowiada rozwiązań.

 

Hubert Klimko-Dobrzaniecki wydał m.in. takie książki, jak: Bornholm, Bornholm, Grecy umierają w domu, Pornogarmażerka. Był wielokrotnie nominowany do najważniejszych nagród literackich: Nike (Dom Róży. Krýsuvík), Literackiej Nagrody Europy Środkowej „Angelus” (Wariat), Nagrody Mediów Publicznych „Cogito” (Kołysanka dla wisielca). W roku 2007 nominacja do Paszportów „Polityki”.

Najlepsza cena: Vagabook
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.14 zł

Znaleziono 14 ofert ebooków od 17.01 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
17.01 zł vagabook.pl
mobi epub
17.25 zł ebuczek.pl
mobi epub
18.19 zł gandalf.com.pl
mobi epub
18.76 zł litres.pl
mobi epub
  12.81 zł
w programie Nexto Premium
19.86 zł nexto.pl
mobi epub
od 18.01 zł
(dla stałych klientów)
20.01 zł ebookpoint.pl
mobi epub
21.35 zł empik.pl
mobi epub
21.35 zł virtualo.pl
mobi epub
22.26 zł swiatebookow.pl
mobi epub
22.26 zł swiatebookow.pl
mobi epub
23.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
25.01 zł ibuk.pl
mobi epub
25.01 zł publio.pl
mobi epub
25.01 zł woblink.pl
mobi
22.50 zł zinamon.pl
epub
22.50 zł zinamon.pl

Hubert Klimko-Dobrzaniecki - inne e-booki

Seria Na F/Aktach - inne książki z cyklu:

E-booki podobne do "Preparator"