ISBN:9788365521170

Dubaj. Prawdziwe oblicze

Autor: Jacek Pałkiewicz

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Stron: 340

Opłacalność: 6.47 zł/100 stron

Oszczędzasz: 19%

Emiraty Arabskie od zaplecza. Opowieść o tym zakątku świata inna niż wszystkie.

Zagraniczny turysta ogląda Dubaj od stronny pięciogwiazdkowych hoteli i ekskluzywnych restauracji a widziany od tej strony jawi się on jako świątynia luksusu. Jacek Pałkiewicz z reporterską dociekliwością zagląda za kulisy starannie przygotowanego spektaklu przepychu. A tam: brak wolności obywatelskich, represje i niewolnicze warunki pracy najemnych robotników. Jak mówi, petrodolary zapewniły Dubajowi pobłażliwość świata, który nie ma odwagi, by złożyć interesy ekonomiczne na ołtarzu walki o prawa człowieka.

 

Dubaj Jacka Pałkiewicza to w istocie koniec pewnego świata. Oto bywalec amazońskiej selwy, eksplorator Syberii i odkrywca trafia między wieżowce i tłumy turystów. Trochę jakby zabrakło już na ziemi terenów dziewiczych, jakby dotkliwie zaczął go przytłaczać brak przestrzeni. Desperacja? A może – odwrotnie – podyktowane dojrzałością odkrycie, że dżungla jest między ludźmi, że to najbardziej niezbadany wymiar rzeczywistości? A dobro i zło, to, co w świecie najważniejsze, właśnie tu jest ukryte najgłębiej? Fascynująca jest ta praca odkrywcy w świecie szejków, klanów plemiennych, rosyjskich prostytutek i pakistańskich niewolników. Dowiadujemy się czegoś nowego o świecie. Tym najbardziej współczesnym ze światów.

Bogusław Chrabota „Rzeczpospolita”

Z Jackiem od lat łączy nas pistolet w kieszeni, miłość do przygody i dorosłe męskie koleżeństwo. Książki pisze szybkim, żołnierskim językiem, który lubię. A teraz ta opowieść o Dubaju: ostentacyjny przepych, w jakim żyją wnukowie Beduinów, a z drugiej strony to, czego turyści nigdy nie zobaczą, bo monarchia absolutna nie chce, by świat widział zaplecze emiratu. I wreszcie wątek liryczny: tą podróżą do Dubaju Jacek spłaca dług wobec Lindy – po czterdziestu latach małżeństwa po raz pierwszy jadą na wspólne (pięciogwiazdkowe) wakacje.

Wojciech Cejrowski

Dubaj to skrzący blaskiem diament. Tyle że z licznymi skazami.

Beata Tyszkiewicz

„Pałka” zabiera nas do współczesnego Babilonu. To pasjonująca i niebezpieczna eskapada. Jacek pokazuje cenę wybudowania raju na piaskach pustyni. Dubaj kapie złotem i krwią. Ale dla mnie najważniejsza w tej książce jest nieplanowana podróż w głąb jego serca. Surwiwalowy twardziel odsłania się jako romantyczny kochanek, którego życiem może wstrząsnąć płatek róży.

Jan Grzegorczyk

Najlepsza cena: Inverso
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.14 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 21.99 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
21.99 zł inverso.pl
mobi epub
22.14 zł litres.pl
mobi epub
22.49 zł gandalf.com.pl
mobi epub
24.57 zł swiatebookow.pl
mobi epub
  16.20 zł
w programie Nexto Premium
25.11 zł nexto.pl
mobi epub
27.00 zł woblink.pl
mobi epub
27.00 zł publio.pl

Jacek Pałkiewicz - inne e-booki

E-booki podobne do "Dubaj. Prawdziwe oblicze"