ISBN:9788365521439

Ciemna brama

Autor: Marcin Wolski

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Stron: 264

Opłacalność: 8.24 zł/100 stron

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 21.56 zł.

Oszczędzasz: 22%

Jakie nieznane fakty ze swojego życia odkrylibyśmy mogąc cofnąć się w czasie i ponownie oglądać swoją historię, tym razem z punktu widzenia zewnętrznego obserwatora? Odkryta w ten sposób prawda mogłaby być zaskakująca…

Pisarz Jerzy Mirski, bohater powieści, ma okazję się o tym przekonać. Jest właśnie w drodze do Szczecina, gdzie ma wygłosić prelekcję dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Awaria samochodu przerywa jednak jego podróż. Mężczyzna zmuszony jest zatrzymać się w Międzyłące, miasteczku, w którym przed laty w wakacje przygotowywał się do występu na festiwalu w Świnoujściu.

Mirski postanawia odpocząć w ten upalny letni dzień w kawiarnianym ogródku. Tam dostrzega dziewczynkę ubraną w żółtą sukienkę, łudząco podobną do jego mamy z czasów młodości. Zaintrygowany biegnie za nią, ale gubi trop w pewnej ciemnej bramie. Zrezygnowany wraca na rynek, gdzie odkrywa, że.. przeniósł się w czasie do dnia 22 lipca 1969 roku. Mirski zyskuje niepowtarzalną okazję ponownego przeżycia tamtego niezwykłego lata, tym razem w charakterze obserwatora.

Czy jego losy były następstwem decyzji, które sam podejmował, czy też wynikiem manipulacji osób, których nigdy o to nie podejrzewał?

Ciemna brama to Wolski ten sam, którego znamy, ale bez wielkiej polityki i wątków kryminalnych, za to z fascynującą tajemnicą do odkrycia.

Pełna dziwnych i nadprzyrodzonych zjawisk wycieczka w późne lata 60. – do świata zbuntowanej młodzieży, kabaretów i teatrzyków, wolnej miłości, a także służby bezpieczeństwa, pasjonuje i wciąga już od pierwszych stron książki. To opowieść o dojrzewaniu, starości, miłości i śmierci. Kilka dni, które stary, życiowo przegrany człowiek może ponownie spędzić w czasach swej młodości (i to w momencie, w którym jego życie uległo dramatycznej zmianie), pozwala mu dostrzec nieznane prawdy o sobie, swoich kolegach i PRL-u.

 

Kiedy bierze się do ręki książkę Marcina Wolskiego, trzeba zdawać sobie sprawę z ryzyka: najbliższa noc może być nieprzespana. Bo gdy się zacznie, ciężko odłożyć lekturę choćby na chwilę. Tak jest także w przypadku Ciemnej bramy. Najnowsza powieść Wolskiego to pasjonująca podróż: z jednej strony podróż w czasie, jaką odbywa główny bohater, odkrywając w swojej przeszłości najważniejsze prawdy, z drugiej – podróż w głąb wyobraźni samego autora. Nie wiadomo, która z nich jest bardziej fascynująca.

Tomasz Łysiak, autor m.in. Szalbierza

Książki Marcina Wolskiego wciągają zawsze, ale Ciemna brama wciąga szczególnie. To fascynujący, kipiący życiem kalejdoskop przeszłości bliższej i dalszej, pełen ważnych odniesień do naszej współczesności. Wolski nie tylko kreśli ciekawą akcję z wyrazistymi bohaterami, ale i dzieli się z nami niebanalnymi przemyśleniami na temat polskiego losu, walki dobra ze złem czy miłości. Po tej książce nie mamy już wątpliwości, że przeszłość to teraźniejszość. I zaczynamy inaczej patrzeć na „ludzi sukcesu”, którzy nas otaczają. W końcu prawie każda kariera ma swoją tajemnicę, swoją Ciemną bramę. Na szczęście jest też Nadzieja.

Jacek Karnowski, dziennikarz, redaktor naczelny tygodnika „wSieci”

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.15 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 21.75 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 19.58 zł
(dla stałych klientów)
21.75 zł ebookpoint.pl
mobi epub
22.40 zł inverso.pl
mobi epub
22.96 zł ibuk.pl
mobi epub
23.33 zł gandalf.com.pl
mobi epub
25.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  16.80 zł
w programie Nexto Premium
26.04 zł nexto.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
28.00 zł legimi.com
mobi epub
28.00 zł virtualo.pl
mobi epub
28.00 zł publio.pl
mobi epub
29.00 zł woblink.pl

Marcin Wolski - inne e-booki

E-booki podobne do "Ciemna brama"