ISBN:9788366219045

Księga dla starych urwisów. Wszystko, czego jeszcze nie wiecie o Edmundzie Niziurskim

Autor: Krzysztof Varga

Wydawnictwo: Czerwone i Czarne

Oszczędzasz: 26%

Co takiego było w pisarstwie autora „Sposobu na Alcybiadesa”, że jego historie, rozgrywające się w zgrzebnej Polsce, tak bardzo przemówiły nam do serca, ale i do rozumu? Jak to się stało, że pragnęliśmy zamieszkać w fikcyjnych Odrzywołach? Dlaczego bardziej ekscytowała nas historia broni ukrytej w starym browarze, tajemnica Twierdzy Persil, czy skrzynie Szwajsa w Niekłaju niż skarby piratów zakopane na Karaibach? Dlaczego świat szkoły w Gnypowicach Wielkich był bogatszy i bardziej podniecający niż podróż w osiemdziesiąt dni dookoła świata?
Dlaczego i Zygmunt Miłoszewski, i Jerzy Pilch, i Juliusz Machulski, i Mariusz Czubaj, i Grzegorz Kasdepke oraz wielu innych na stronach tej książki przyznają: Niziurski naszym Mistrzem był i potrafią na wyrywki z pamięci zacytować fragmenty jego powieści?
Bo jeśli istnieje w Polsce prawdziwa, niezniszczalna wspólnota, to tworzą ją dorośli dziś obywatele, którzy wychowali się na powieściach Niziurskiego. Ta książka o jego życiu i pisarstwie jest dla nich i o nich.

„Dzięki książkom Niziurskiego z nierozgarniętych młodocianych kretynów, doprowadzających do rozpaczy swym nieuctwem i odpornością na wiedzę rodzinę i znakomitych gogów, powoli zamienialiśmy się w dojrzałych ludzi. Jeśli nie zmieniliśmy świata, to jednak dzięki tym książkom zmieniliśmy siebie. A to już bardzo dużo. Edmund Niziurski przygotował nas do życia jak nikt inny” – Krzysztof Varga

Najlepsza cena: LitRes
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.18 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 24.79 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
24.79 zł litres.pl
mobi epub
26.80 zł inverso.pl
mobi epub
od 25.63 zł
(dla stałych klientów)
28.48 zł ebookpoint.pl
mobi epub
29.82 zł swiatebookow.pl
mobi epub
30.19 zł gandalf.com.pl
mobi epub
30.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  20.10 zł
w programie Nexto Premium
31.16 zł nexto.pl
mobi epub
33.50 zł empik.pl
mobi epub
33.50 zł virtualo.pl
mobi epub
33.50 zł publio.pl
mobi epub
33.50 zł ibuk.pl

Krzysztof Varga - inne e-booki

E-booki podobne do "Księga dla starych urwisów. Wszystko, czego jeszcze nie wiecie o Edmundzie Niziurskim"