ISBN:9788380320703

Setka

Autor: Krzysztof Varga

Wydawnictwo: Wielka Litera

Stron: 512

Opłacalność: 5.59 zł/100 stron

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 28.62 zł.

Oszczędzasz: 13%

Krzysztof Varga, pisarz i naczelny felietonista Dużego Formatu, prezentuje wybór stu swoich najlepszych tekstów.

Błyskotliwe, bezkompromisowe, krytyczne felietony, których punktem wyjścia są dzieła szeroko rozumianej kultury, zarówno te udane i zbierające laury, jak i te grafomańskie i nietrafione.

Zazdroszczę felietonistom politycznym, oni mogą codziennie napisać wystrzałowy felieton. Wystarczy, że rano włączą radio, wejdą do internetu, przejrzą gazety. Pisanie felietonów, do których punktem wyjścia jest kultura, wymaga jednak przeczytania książek, obejrzenia filmów i wysłuchania płyt. Ale satysfakcja jest niepomiernie większa, niż w przypadku doraźnego komentowania. Nawet, jeśli owe książki, filmy, płyty są grafomańskie i nieudaczne. A wręcz powiedziałbym, że satysfakcja jest wówczas jeszcze większa, ponieważ felietonistyka jest zajęciem dla autorów szczycących się ponadnormatywnym poziomem złego charakteru, niesympatyczności i zgorzknienia. Ten, kto ma dobry charakter, przyjazne usposobienie i prawdziwie chrześcijańską miłość bliźniego od pisania felietonów trzymać się powinien z daleka

Krzysztof Varga, urodzony w Warszawie w 1968 roku pisarz i felietonista. Autor m.in. powieści Masakra, Tequila, Nagrobek z lastryko, Trociny. Wydał także dwie książki eseistyczne Gulasz z Turula i Czardasz z mangalicą. Trzykrotnie nominowany do Nagrody Literackiej NIKE, laureat NIKE Czytelników w 2009 roku za Gulasz z Turula.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.18 zł

Znaleziono 5 ofert ebooków od 28.62 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
28.62 zł gandalf.com.pl
mobi epub
31.25 zł swiatebookow.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
32.90 zł legimi.com
mobi epub
32.90 zł publio.pl
mobi epub
32.90 zł virtualo.pl

Krzysztof Varga - inne e-booki

E-booki podobne do "Setka"