ISBN:9788375363241

Aleja Niepodległości

Autor: Krzysztof Varga

Wydawnictwo: Czarne

Stron: 272

Opłacalność: 7.47 zł/100 stron

Oszczędzasz: 15%

"Myślisz, że życie ma jaja?, zapytał Krystian, życie jest rodzaju nijakiego. Były to dla Krystiana słowa prorocze, choć nie mógł jeszcze wtedy wiedzieć, jak bardzo nijakiego rodzaju stanie się jego własne życie".

Bohater Alei Niepodległości to życiowy nieudacznik, frustrat i niespełniony artysta, który samotne wieczory spędza przed komputerem z butelką w ręku. Przybliżająca się "magiczna czterdziestka" nie jest dla niego cezurą, podrygiem samczego szaleństwa ani rewolucyjnym zrywem drugiej młodości. To gorzki lament nad zmarnowanym talentem i przegapionym życiem. Upływające dni nie przerażają, gdy tak łatwo skutecznie i tanio zabić nadmiar czasu. Plany nie powstają, gdy nie wiadomo, kto i po co miałby trwonić na nie więdnące siły.

Varga przyzwyczaił swoich czytelników do uderzająco trafnych, wyrazistych i nieprzyjemnych diagnoz. Wyszydzona rzeczywistość śmieszy, ale to tylko nerwowy chichot, bo pod pozorami parodii rozpoznajemy niewygodną swojskość. Tym razem zwierciadło, które Varga podstawia bohaterowi, pokazuje oblicze, jakiego nikt nie chciałby ujrzeć...

"Straszna to i zarazem bardzo śmieszna ksiązka. Melancholijna i bezlitosna. Zostaje chichot i spalona ziemia. Ogień trawi Warszawę, warszawkę, młodość, złudzenia, trzydzieści, czterdzieści lat, wszystko, i zostaje to, co naprawdę nas czeka: osamotnienie już na zawsze i do końca.

Varga dojrzewa jak węgierskie wino. Jest coraz lepszy".

Andrzej Stasiuk

Najlepsza cena: LitRes
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.13 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 20.32 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
20.32 zł litres.pl
mobi epub
21.51 zł bramynauki.pl
mobi epub
21.51 zł swiatebookow.pl
mobi epub
21.51 zł ibuk.pl
mobi epub
23.90 zł empik.pl
mobi epub
23.90 zł virtualo.pl
mobi epub
23.90 zł publio.pl
mobi
22.70 zł zinamon.pl
epub
22.70 zł zinamon.pl
epub
26.99 zł
(z kodem prom.)
26.99 zł woblink.pl

Krzysztof Varga - inne e-booki

E-booki podobne do "Aleja Niepodległości"