ISBN:9788366420885

Biblioteki. Krucha historia

Autor: Arthur der Weduwen, Andrew Pettegree

Wydawnictwo: Smak Słowa

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 47.96 zł.

Oszczędzasz: 44%

Przepięknie napisana, oparta na wnikliwych badaniach lektura dla miłośników książek – fascynująca opowieść o historii bibliotek i ludzi, którzy je budowali, od starożytności po erę cyfrową.

Znane na całym świecie, zazdrośnie strzeżone przez prywatnych kolekcjonerów, budowane przez stulecia i niszczone w jeden dzień, ozdobione złoceniami i freskami albo wypełnione wygodnymi pufami i rysunkami dzieci – historia bibliotek jest bogata, różnorodna i obfitująca w nieoczekiwane zdarzenia.

W książce „Biblioteki” historycy Andrew Pettegree i Arthur der Weduwen przedstawiają antykwariuszy i filantropów, którzy tworzyli wspaniałe księgozbiory, opowiadają o narodzinach i upadku gustów literackich i odsłaniają przed nami tajemnice zbrodni i wykroczeń popełnionych w pogoni za rzadkimi manuskryptami. Poprzez te opowieści autorzy pokazują, że chociaż same księgozbiory są niezwykle kruche i mogą popaść w ruinę w ciągu zaledwie kilku dekad, jednak idea biblioteki okazała się nadzwyczaj trwała i odporna, a każde pokolenie tworzy tę instytucję od nowa.

Ebook „Biblioteki” – rekomendacje:
• Odkrywcza… Pettegree i der Weduwen w fascynujący sposób opowiadają o wielkich prywatnych kolekcjonerach i bibliotekach klasztornych, ale największą wartością ich książki jest wnikliwa analiza praktycznej i teoretycznej roli bibliotek w życiu zwykłych ludzi.
– „The New Criterion”

• Nadzwyczajna, napisana z rozmachem historia bibliotek… Ta książka, przedstawiająca dzieje bibliotek od starożytności po czasy współczesne, jest niezwykle zajmująca i oparta na skrupulatnych badaniach. To doskonały prezent dla bibliofili na całym świecie.
– „Sunday Times”

• Tam, gdzie są książki, będą też biblioteki – tego możemy być pewni. Znakomita książka Pettegree i der Weduwena, przystępnie napisana, wolna od żargonu naukowego i międzynarodowa w swym charakterze, powinna się znaleźć w każdej z nich.
– „The Herald”

• Ta książka oferuje czytelnikowi niezwykły wgląd w przeszłość i przyszłość bibliotek uniwersyteckich.
– „Times Higher Education”

• Znakomite, niemal doskonałe dzieło, opisujące ewolucję tej instytucji od glinianych tabliczek w imperium asyryjskim po dzisiejsze biblioteki cyfrowe.
– „Booklist”

• Fascynująca wyprawa w głąb ewolucji bibliotek… Lektura obowiązkowa dla wszystkich bibliofilów.
– „Publishers Marketplace”

• Pełna życia, rzetelnie udokumentowana historia kultury, bogata w fakty fascynujące dla bibliofilów.
– „Kirkus”

• Napisana z rozmachem, zajmująca, oparta na dogłębnych badaniach historia nadzwyczajnego i ponadczasowego zjawiska, jakim są biblioteki.
– Richard Ovenden, Uniwersytet Oksfordzki

• Wszechstronna, ale nie zagmatwana, pełna życia, lecz nie anegdotyczna – ta napisana z rozmachem historia bibliotek pokazuje, jak ważną rolę odgrywała ta instytucja we wszystkich aspektach ludzkiej kultury. W czasach, gdy biblioteki i bibliotekarze okazują się ważniejsi i bardziej odporni niż kiedykolwiek wcześniej, ta opowieść o rozmaitych postaciach, jakie przybierały biblioteki w różnych miejscach i epokach, będzie pouczająca i – w równym stopniu – inspirująca.
– Leah Price, autorka What We Talk About When We Talk About Books

O autorach ebooka „Biblioteki”:
Andrew Pettegree jest profesorem historii nowożytnej na Uniwersytecie w St. Andrews, wybitnym znawcą historii książki i mediów, nagradzanym autorem kilku książek na temat kultury informacyjnej. Mieszka w Szkocji.

Arthur der Weduwen jest stypendystą Akademii Brytyjskiej i wykładowcą na Uniwersytecie w St. Andrews. Biblioteki są piątą książką jego autorstwa. Mieszka w Szkocji

„Biblioteki. Krucha historia” – jak czytać ebook?
Ebook przeczytasz wygodnie w aplikacji mobilnej Publio na swoim smartfonie lub tablecie.
Masz czytnik ebooków (Kindle, PockeBook, inkBook itp.)?
Pobierz plik elektroniczny epub lub kindle mobi i czytaj tak, jak lubisz.
Przed zakupem możesz zapoznać się z darmowym fragmentem książki.

Najlepsza cena: Woblink
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.66 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 67.14 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
67.14 zł woblink.pl
mobi epub
od 69.29 zł
(dla stałych klientów)
76.99 zł ebookpoint.pl
mobi epub
82.31 zł gandalf.com.pl
mobi epub
83.93 zł publio.pl
mobi epub
89.99 zł virtualo.pl
mobi epub
90.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  59.99 zł
w programie Nexto Premium
92.99 zł nexto.pl
mobi epub
95.92 zł inverso.pl
mobi epub
99.99 zł legimi.com
mobi epub
99.99 zł ibuk.pl

E-booki podobne do "Biblioteki. Krucha historia"