ISBN:9788366667105

Nie pozwolę ci zniknąć

Autor: Grzegorz Zalewski

Wydawnictwo: Linia

Stron: 142

Opłacalność: 15.01 zł/100 stron

Żałoba jest zawsze przeżyciem indywidualnym. Stanowi tabu we współczesnym społeczeństwie, dążącym do piękna, wygody i przyjemności. Sprawy śmierci, choć dotyczą każdego z nas odsuwane są w niebyt. Grzegorz Zalewski po śmierci dorosłego syna napisał przejmujące świadectwo. To wyznanie ojca, który choć akceptuje śmierć syna, nie godzi się z jego zniknięciem. 

**
Grzegorz Zalewski uchyla drzwi do świata męskiej żałoby i odkrywa przed nami kulisy straty, którą spowija społeczno-kulturowe tabu. Autor, inwestor giełdowy, zawodowo korzystający na krachach, doświadcza osobistego tąpnięcia, na które nie przygotowuje żaden podręcznik zarządzania ryzykiem. Pisze więc wiadomości na messengerze do umarłego syna. Układa rymowankę o rozpaczającej mamie i tacie. Zamiast na spotkanie biznesowe, jedzie podpatrywać ptaki. Faceci przecież sobie jakoś radzą. W tle rysuje się trudna relacja rodziców w żałobie – jedno czeka w snach na znaki, drugie śpi „trzeźwo”; są razem, a jednak na skrajnych biegunach przeżywania straty.
Książka przejmująco szczera. Konkretna do bólu. Szalenie potrzebna.
Justyna Wicenty, autorka „Kołysanki z huraganem”

**
Kiedy czytałam książkę Grzegorza Zalewskiego, ciągle przychodziły do mnie słowa z filmu Godziny nakręconego na podstawie książki Virginii Woolf Pani Dalloway: „Jest możliwe umrzeć”. Jak poradzić sobie ze stratą, kiedy ktoś nie może albo nie potrafi już żyć? Jak poradzić sobie ze stratą najbliższej osoby? Wydaje się to niemal niemożliwe. Nie ma jednej recepty i Grzegorz Zalewski nie szuka żadnej. Pokazuje jednak chyba wszystkie możliwe oblicza straty z ogromną czułością, nie stroniąc również od jej najciemniejszej strony. Książka bardzo osobista, mocna, pięknie napisana.
Iza Klementowska, reporterka

 
 
Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 21.32 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 19.19 zł
(dla stałych klientów)
21.32 zł ebookpoint.pl
mobi epub
22.10 zł woblink.pl
mobi epub
23.16 zł gandalf.com.pl
mobi epub
  15.60 zł
w programie Nexto Premium
24.18 zł nexto.pl
mobi epub
26.00 zł empik.pl
mobi epub
26.00 zł swiatebookow.pl
mobi epub
26.00 zł publio.pl
mobi epub
26.00 zł virtualo.pl
mobi epub
26.00 zł legimi.com
mobi epub
26.00 zł ibuk.pl

Grzegorz Zalewski - inne e-booki

E-booki podobne do "Nie pozwolę ci zniknąć"