ISBN:9788373835092

Demokracja w okowach totarientalności

Autor: Cezary J. Olbromski

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Scholar

Oszczędzasz: 30%

Czy dzisiaj – gdy kolejne odsłony totalności mamy już za sobą – zwycięska demokracja nie jest zagrożona? Autor kreśli scenariusz przyszłości zdominowanej przez sprawne i zamknięte systemy zorientowane na ekspansję, dla których e-cywilizacja stanowi nowe środowisko naturalne. Proces ten wymusza redefinicję sfery polityczności, obywatelstwa, lojalności, wreszcie totalności po to, by demokracja nie była instrumentalnie zracjonalizowanym algorytmem skuteczności formalnej – to ona jest teraz dla samej siebie największym zagrożeniem.

„Autor (…) zmusza czytelnika do zaakceptowania (…) niesłychanie skomplikowanego procesu – załamywania się starego porządku politycznego przy jednoczesnym powstawaniu całkowicie nowego, charakteryzującego się nie tylko nieustalonymi wektorami rozwoju, ale też kreacją nowych struktur o odmiennych od dotychczasowych mechanizmach funkcjonowania”.

Z recenzji prof. Romana Beckera„Książka powinna zostać zauważona i wywołać dyskusje, gdyż poruszone w niej problemy są ważne dla wielu dyscyplin, m.in. socjologii, filozofii, prawa, politologii, antropologii kulturowej, psychologii społecznej”.

Z recenzji profesora Jacka Sobczaka„Polityka tutaj samoogranicza siebie i swoją racjonalność radykalnie i bezpowrotnie, kiedy e-środowisko (…) wyznacza własne (…) i nienegocjowalne reguły implementacji zasad deliberatywnej demokracji”.

„Z recenzji dr hab. Grażyny Woronieckiej, prof. UW

Najlepsza cena: LitRes
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.17 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 21.00 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
22.24 zł ebuczek.pl
mobi epub
22.24 zł ebuczek.pl
pdf
21.00 zł litres.pl
pdf
od 20.79 zł
(dla stałych klientów)
23.10 zł ebookpoint.pl
pdf
23.93 zł gandalf.com.pl
pdf
od 4.92 zł
(dostęp online)
24.00 zł ibuk.pl
pdf
26.70 zł swiatebookow.pl
pdf
27.00 zł zinamon.pl
pdf
30.14 zł publio.pl

E-booki podobne do "Demokracja w okowach totarientalności"