Sukcesja w rodzinie biznesowej

Autor: Tomasz Budziak

Wydawnictwo: Poltext

Stron: 280

Opłacalność: 16.25 zł/100 stron

Oszczędzasz: 5%

W Polsce rozpoczęła się pierwsza duża zmiana pokoleniowa w biznesie. Dzieci dynamicznych przedsiębiorców, rozpoczynających działalność na początku transformacji wyznaczonej rokiem 1989, stoją przed wyzwaniem przejęcia własności i zarządzania firmami swoich rodziców, a ci zastanawiają się, jak najlepiej przeprowadzić proces sukcesji.

Sukcesja w rodzinie biznesowej, jeżeli ma się powieść, musi być dobrze przemyślanym i szczegółowo zaplanowanym procesem, trwającym od chwili, gdy w rodzinie pojawiają się potomkowie. Udana sukcesja w firmie rodzinnej nigdy nie jest jednorazowym aktem odczytania testamentu czy przekazania darowizny bądź spadku, tak jak funkcjonująca, żywa firma nie jest zdeponowanym w banku majątkiem.

Książka Tomasza Budziaka to interdyscyplinarne, całościowe, a jednocześnie praktyczne spojrzenie na problematykę sukcesji, łączące zagadnienia strategii biznesowej nie tylko z aspektami prawnymi czy podatkowymi, ale również z psychologią, etyką i kulturą. Autor, od wielu lat doradzający rodzinom biznesowym, odwołuje się w niej do swego bogatego doświadczenia i współpracy zarówno z rodzinami polskimi, jak i firmami rodzinnymi z Wielkiej Brytanii, Niemiec oraz krajów Beneluksu.

Najlepsza cena: Nexto
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.26 zł

Znaleziono 1 ofert ebooków od 45,51

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM mobi epub
  28,74 zł
w programie Nexto Premium
45,51 zł nexto.pl

E-booki podobne do "Sukcesja w rodzinie biznesowej"